وضعیت کرونا در استان‌های ایران روی گوگل مپ نمایش داده می‌شود

با لایه جدید، کاربران اکنون می‌توانند اطلاعات به‌روز در مورد شیوع تاج در هر منطقه را در برنامه Google Maps مشاهده کنند.

به گفته گوگل، بیش از یک میلیارد نفر از Google Maps برای به دست آوردن اطلاعات مهم در مورد جابجایی از یک مکان به مکان دیگر، به خصوص در زمان همه گیری ویروس کرونا استفاده می کنند.

ویژگی‌هایی مانند ساعت‌های محبوب و وضعیت ساعت شلوغی، هشدارهای ترافیکی Covid-19 و اطلاعات فعالیت‌های تجاری در طول تاج و تخت از جمله ویژگی‌هایی هستند که گوگل قبلاً برای کمک به پیشگیری از بیماری در نقشه خود گنجانده بود. برخی از ویژگی ها مانند نمایش بیمارستان های مرتبط با تاج نیز به نقشه داوطلبانه اضافه شده است.

به دنبال اطلاعاتی که هفته گذشته در Google Maps درباره لایه مربوط به تاج منتشر شد، گوگل اکنون این لایه جدید را از حالت آزمایشی حذف کرده است که اطلاعات مهمی در مورد کووید-19 در این زمینه نشان می‌دهد تا به مردم کمک کند تا تصمیمات کمکی بهتری برای سفر بگیرند.

روش

وقتی برنامه Google Maps را باز می‌کنید، می‌توانید از دکمه لایه‌ها در بالا برای دیدن لایه اطلاعات Quid 19 استفاده کنید. این لایه اطلاعات موارد اخیر کووید-19 را در هر منطقه 100000 نفری نشان می دهد و توضیحاتی را می نویسد که کاهش، افزایش یا ادامه شیوع را نشان می دهد.

همچنین رنگ های به کار رفته در این لایه به کاربران کمک می کند تا تراکم موارد جدید بیماری کووید-19 را در هر منطقه به راحتی تشخیص دهند. این داده ها در حال حاضر در 220 کشور و منطقه پشتیبانی شده توسط Google Maps موجود است.

در مکان هایی که اطلاعات کافی وجود دارد، علاوه بر ایالت، طبقه بندی بیماری کووید-19 در استان، شهر و شهرستان نیز در نقشه گوگل قابل مشاهده است. به عنوان مثال در ایران، شیوع کلی بیماری را می‌توان با افزایش گسترده‌ای مشاهده کرد و وضعیت بیماری در هر استان با افزایش بیشتر بارزتر است.

نمای لایه Covid-19 در Google Map

نمای لایه Covid-19 در Google Map
اعتبار: هیلی بیلی مگ / گوگل

این لایه در حالی فعال می شود که گوگل از ابتدای اپیدمی تاج یک وب سایت ویژه راه اندازی می کند که دارای نقشه شیوع تاج نیز می باشد. علاوه بر این، با جستجوی عبارات مرتبط مانند «تاج در ایران» در موتور جستجوی گوگل، جدول داده های رسمی و نقشه وضعیت شیوع تاج نشان داده می شود.

منبع اطلاعات

داده های مورد نیاز برای به روز رسانی این لایه از منابع معتبری مانند دانشگاه جان هاپکینز، نیویورک تایمز و ویکی پدیا می آید. این منابع به دقت داده ها را از نهادهای رسمی بهداشت عمومی مانند سازمان بهداشت جهانی، وزارتخانه های هر کشور، آژانس های بهداشت منطقه ای و بیمارستان ها جمع آوری و به روز می کنند.

گوگل امیدوار است این لایه جدید که به تدریج در این هفته برای تمامی کاربران اندروید و iOS در سراسر جهان فعال می شود، به کاربران کمک کند تا با خیال راحت تر مسیریابی کنند.

عکس روی جلد: نمای لایه Covid-19 در Google Map در سطح بزرگنمایی، جایی که استان‌ها نیز فهرست شده‌اند.

اعتبار: هیلی بیلی مگ / گوگل

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا