٪47٫5 از گوشی‌های سال 2022 از اینترنت 5G پشتیبانی خواهند کرد

چیزی تا پایان سال 2021 باقی نمانده است و در همین حال تحلیلگران مختلف وضعیت بازار موبایل در سال 2022 را پیش بینی می کنند. بر اساس آخرین گزارش Trendforce، بازار جهانی موبایل در سال آینده به دلیل کنترل بحران کرون رشد خواهد کرد. به لطف تقاضای قوی در بازارهای نوظهور و جایگزینی گوشی ها توسط مصرف کنندگان مختلف، فروش گوشی در سال 2022 با 3.8 درصد افزایش به 1.39 میلیارد دستگاه خواهد رسید. در همین حال، 660 میلیون گوشی از اینترنت 5G پشتیبانی می کنند که 47.5 درصد از کل بازار را تشکیل می دهد.

طبق گفته این شرکت، سامسونگ انتظار دارد امسال 276 میلیون گوشی را روانه بازار کند که افزایش 1.1 درصدی را نشان می دهد. سامسونگ توسعه و تولید تعداد زیادی از گوشی های میان رده و پایین رده را به شرکت های مختلف واگذار کرده است و به لطف این رویکرد هزینه های تولید آن ها کاهش چشمگیری پیدا کرده است. با این حال، با توجه به اینکه سامسونگ در حال حاضر سهم قابل توجهی در بازار دارد، این افزایش فروش نسبت به سال 2021 قابل توجه نیست.

TrendForce در پیش بینی خود از اپل به احتمال عرضه نسل جدید آیفون SE در سه ماهه اول سال 2022 اشاره کرد که ظاهراً تفاوتی با نسل قبلی ندارد و همچنان از صفحه نمایش 4.7 اینچی استفاده می کند. اما به لطف چیپست A15 می تواند کاربران زیادی را به خود جذب کند. اپل با این کار توجه برخی از طرفداران گوشی های میان رده را به خود جلب خواهد کرد. به طور کلی، گزارش TrendForce بیان می کند که اپل می تواند تا سال 2022 به حدود 243 میلیون گوشی برسد که افزایش 5.4 درصدی را نشان می دهد.

اینترنت 5G

فرضیه دیگر این گزارش عدم رشد چشمگیر بازار موبایل در چین در سال 2022 است و به همین دلیل شرکت هایی مانند شیائومی، اوپو و ویوو با تمرکز بیشتر بر بازارهای جهانی سعی در افزایش فروش گوشی های خود دارند. انتظار می رود شیائومی امسال 220 میلیون گوشی بفروشد که افزایش 15.8 درصدی را نشان می دهد. امسال احتمالا اوپو و ویوو در جایگاه های بعدی قرار خواهند گرفت.

اگر این پیش بینی محقق شود، پنج شرکت بزرگ حدود 80 درصد از بازار را در اختیار خواهند گرفت. این بدان معناست که شرکت هایی مانند هواوی، آنر، موتورولا، زد تی ای، سونی و سایر برندها باید برای 20 درصد باقیمانده این بازار رقابت کنند. همچنین با توجه به افزایش تعداد گوشی های با پشتیبانی از اینترنت 5G باید دید سرعت ارائه زیرساخت های مرتبط با این فناوری در کشورهای مختلف افزایش می یابد یا خیر؟

منبع: GSM Arena

.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا