پتنت جدید سامسونگ از لپ‌تاپ رول‌شونده‌ی آن خبر می‌دهد

شرکت های مختلف فناوری پتنت های مختلفی را برای ایده های محصولات مختلف ثبت می کنند. سامسونگ همچنین در حال کار بر روی محصولات صدفی مختلفی است که نمونه‌هایی از آن‌ها در محصولاتی مانند گوشی‌های هوشمند صدفی و نمایشگرهای صدفی با پشتیبانی از قلم S-Pen یافت می‌شود. اختراعات جدید سامسونگ تجسم آینده دستگاه های انعطاف پذیر هستند و تمامی این محصولات توسط سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) به ثبت رسیده است. با این حال، اکنون پتنت جدیدی توسط سامسونگ در این سازمان ثبت شده است که نشان می دهد غول فناوری کره ای ظاهراً در حال کار بر روی یک لپ تاپ همراه مجهز به نمایشگر و صفحه کلید متحرک است.

طبق آخرین اطلاعاتی که منابع موثق منتشر کرده اند، پتنت این لپ تاپ همراه در وب سایت WIPO پیدا شده است که در آینده در طراحی این محصول احتمالی سامسونگ به آن خواهیم پرداخت. بر اساس تصاویر و توضیحات منتشر شده از این پتنت در وب سایت WIPO می توان گفت که محصول جدید سامسونگ دارای طراحی متحرک خواهد بود. یعنی کاربران می توانند صفحه نمایش و کیبورد این لپ تاپ را به سمت داخل بچرخانند. تصاویر این پتنت نشان می دهد که کاربران برای استفاده از این محصول باید صفحه نمایش آن را مانند صفحه پروژکتور از داخل بدنه استوانه ای آن به سمت بالا بلغزانند تا صفحه نمایش آن نمایان شود. علاوه بر این، کاربران برای دسترسی به صفحه کلید لپ تاپ باید آن را از بدنه استوانه ای آن جدا کنند. این محصول پس از قرار دادن صفحه نمایش و کیبورد، تجربه کاربری کامل یک لپ تاپ را در اختیار شما قرار می دهد.

پتنت جدید سامسونگ از لپ‌تاپ رول‌شونده‌ی آن خبر می‌دهد

هنگامی که آنها آماده شدند، کاربران می توانند صفحه نمایش را به پایین و صفحه کلید را به عقب برگردانند تا لپ تاپ را به حالت اولیه خود (شکل استوانه ای) برگردانند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که این بدنه لوله ای شکل را در کیف خود قرار دهید تا بتوانید در مواقع نیاز به لپ تاپ دوباره از آن استفاده کنید. در واقع سامسونگ با این پتنت به ما می گوید که قصد دارد در آینده لپ تاپ های قابل حمل بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار دهد. در این پتنت به مواد و اجزای اجزای این لپ تاپ اشاره ای نشده است.

در توضیحات این محصول آمده است که نمایشگر دو لایه این لپ تاپ در دو جهت قابل باز شدن است. این بدان معناست که نمایشگر تاشو است و کاربران می توانند از آن در دو جهت مختلف استفاده کنند. در مورد کیبورد این محصول، هنوز نمی دانیم که آیا سامسونگ از کیبورد فیزیکی در این لپ تاپ استفاده خواهد کرد یا کیبورد مجازی را در آن شاهد خواهیم بود.

پیش از این، غول پتنت کره ای گوشی هوشمند تلفن همراه خود را به ثبت رساند و نشان داد که گوشی های تاشو Z-Fold و Z-Flip تنها پروژه های پوسته این شرکت نیستند. بر اساس پتنت منتشر شده، تلفن همراه سامسونگ می تواند از طریق قسمتی از صفحه نمایش که رول شده است، اندازه آن افزایش یابد. این محصول به دو صورت افقی و عمودی رول می شود. در هر دو حالت پنل شفاف بوده و میزان چرخش توسط کاربر قابل تنظیم خواهد بود.

پتنت جدید سامسونگ از لپ‌تاپ رول‌شونده‌ی آن خبر می‌دهد

باید دید سامسونگ در نهایت در مورد لپ تاپ و سایر محصولات تاشو خود چه تصمیمی خواهد گرفت. در نهایت، ثبت اختراع لزوماً به این معنا نیست که در آینده شاهد معرفی این محصولات خواهیم بود، بنابراین باید دید کدام یک از این اختراعات گسترده ظهور خواهد کرد.

منبع: Mysmartprice

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا