پتنت هدست جدید اپل به شما اجازه می‌دهد اجسام نامرئی و پنهان را ببینید

اپل اخیرا حق اختراعی را برای هدست جدیدی به ثبت رسانده است که به کاربران اجازه می دهد اشیاء نامرئی و پنهان را ببینند. اینها می توانند گازهای نامرئی، اشیاء فیزیکی پنهان از دید یا برخی امواج مانند Wi-Fi باشند. توضیحات ثبت اختراع بیان می‌کند که این ویژگی می‌تواند کاربردهای ایمنی مهمی مانند شناسایی نشت‌های خطرناک گاز و همچنین موارد پیش پا افتاده‌تر مانند شناسایی پوشش Wi-Fi خانگی هنگام آزمایش روتر و غیره را ارائه دهد.

وب سایت Patently Apple گزارشی از پتنت جدید هدست غول فناوری ایالات متحده منتشر کرده است که در آن توضیح می دهد که چگونه می توان حسگرهای اضافی را روی هدست نصب کرد تا کاربر بتواند چیزهایی را که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود ببیند. این موارد در دنیای واقعیت افزوده به شما نشان داده خواهد شد.

پتنت هدفون اپل

در این گزارش در رابطه با این پتنت آمده است: «هدفون جدید اپل ممکن است تصویری از یک ویژگی نامرئی را نشان دهد که در مکان‌های فیزیکی شناسایی شده اما هرگز دیده نشده است. خواص غیر قابل مشاهده می تواند شامل سیگنال های الکترومغناطیسی مانند سیگنال های Wi-Fi، جریان هوا از سیستم تهویه، دمای اشیا، مایعات یا گازها، مانع شنوایی ایجاد شده برای حیوان خانگی، صداهای تولید شده توسط آلات موسیقی یا اشیاء فیزیکی پنهان از دید باشد. اگر این فناوری با استفاده از حسگرهای تخصصی اشیاء نامرئی را شناسایی کند، هدست به کاربر اجازه می دهد تا محدوده ارتفاع اولتراسونیک را در واقع مشاهده کند.

یکی از ویژگی هایی که اپل در این پتنت توضیح داده است، امکان تجسم امواج صوتی است. این ایرفون می تواند موج سینوسی صدای جاری را نمایش دهد و نت صحیح را به نوازندگان ساز نشان دهد تا هنگام نواختن ساز دچار مشکل نشوند. یکی دیگر از سنسورهایی که اپل در این هدفون استفاده خواهد کرد، یک سنسور مادون قرمز خواهد بود تا کاربران بتوانند گرما را ببینند. این ویژگی همچنین می تواند کاربردهای زیادی داشته باشد.

به عنوان مثال، کاربران می توانند از آن برای شناسایی قسمت هایی از خانه که گرما از دست می رود استفاده کنند. همچنین، دفعه بعد که به دنبال چیزی هستید، می‌توانید به سادگی به درهای بسته کمد نگاه کنید و هدست یک پوشش واقعیت افزوده از محتویات کمد ایجاد می‌کند و نمای ویدیو را با موقعیت شما و جهتی که به آن نگاه می‌کنید مطابقت می‌دهد.

علاوه بر این پتنت، شایعه شده است که اپل بر روی حداقل سه نسل از هدست های واقعیت افزوده کار می کند که دو نسل از آنها هدست های واقعیت ترکیبی هستند. اولین هدست اپل که سال آینده انتظار می‌رود، یک دستگاه بسیار گران قیمت خواهد بود که عمدتاً توسعه‌دهندگان را هدف قرار می‌دهد. اخبار زیادی در مورد این هدفون منتشر شده است که هر کدام اطلاعات خوبی از این محصول به ما داده است.

پتنت هدفون اپل

به عنوان مثال، به گفته آقای مینگ چی کو، تحلیلگر معروف محصولات اپل، هدست واقعیت ترکیبی اپل از آداپتور برق 96 واتی USB-C که همراه با مک بوک پرو 14 اینچی ارائه می شود، استفاده خواهد کرد. وی همچنین تاکید کرد که هدست اپل به دو پردازنده شامل یک تراشه 5 نانومتری و یک تراشه 4 نانومتری مجهز خواهد شد که هر کدام توسط TSMC تولید خواهند شد.

به گفته این تحلیلگر، اپل در ژانویه 2023 رویدادی را برای معرفی هدست واقعیت ترکیبی برگزار خواهد کرد و سپس ابزارها طی 2 تا 4 هفته پس از رویداد برای توسعه دهندگان ارسال می شود. علاوه بر این، پیش فروش این هدفون از سه ماهه دوم سال 2023 آغاز می شود و کاربران می توانند قبل از کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سال آینده، این هدفون را خریداری کنند.

منبع: 9to5mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا