پردازنده‌ی Ryzen 9 7950X با اورکلاک به سرعت 7.2 گیگاهرتز می‌رسد

اگرچه AMD در حال حاضر رکورد بالاترین سرعت پردازنده را در اختیار دارد، اما به احتمال زیاد AMD به زودی با معرفی پردازنده i9-13900K که قرار است حداکثر سرعت بالای 8 گیگاهرتز را ارائه دهد، این جایگاه را به دست آورد. اما در هر صورت این به معنای فاصله زیاد با پردازنده پرچمدار AMD نخواهد بود. بر اساس نتایج منتشر شده توسط یک افشاگر، اورکلاک AMD Ryzen 9 7950X منجر به حداکثر سرعت تک هسته ای 7.247 گیگاهرتز می شود.

همچنین در این حالت سرعت چند هسته ای به رقم قابل توجهی 6.5 گیگاهرتز افزایش می یابد. در حالت اول ولتاژ پردازنده 1.506 ولت و در حالت دوم ولتاژ آن 1.456 ولت بود. متاسفانه سیستم خنک کننده استفاده شده برای این پردازنده ذکر نشده است. این کاربر احتمالاً از یک سیستم خنک کننده حلقه بسته استفاده کرده است، زیرا در این شرایط CPU می تواند فشار بسیار بالاتر از حد انتظار را تحمل کند.

نوشته های مشابه

با عرضه این پردازنده ها احتمالاً متخصصان این حوزه می توانند این رکورد را بشکنند. اما این احتمال وجود دارد که حتی در بالاترین فشار ممکن نیز شاهد شکستن رکورد 8 گیگاهرتز اینتل نباشیم. اما با توجه به اینکه حداکثر سرعت نسل قبلی این پردازنده یعنی AMD Ryzen 9 5950X حدود 6 گیگاهرتز بود، در مجموع این یک موفقیت بزرگ برای AMD است.

منبع: notebookcheck

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا