فناوری اطلاعات

پیش‌بینی اپل؛ آیفون 14 پرو مکس پرفروش‌ترین مدل این خانواده خواهد بود

به گفته راس یانگ که یکی از مشهورترین تحلیلگران حوزه فناوری محسوب می شود، آیفون 14 پرو مکس احتمالاً محبوبیت بیشتری نسبت به سایر مدل های این خانواده خواهد داشت.

این تحلیلگر می نویسد که در سه ماهه بین ژوئن و سپتامبر، آیفون 14 پرو مکس حدود 28 درصد از سفارشات مربوط به نمایشگر را به خود اختصاص داد و در رتبه اول قرار گرفت. هر دو آیفون 14 و 14 پرو 26 درصد از سفارشات نمایشگر را به خود اختصاص دادند و در نهایت، آیفون 14 مکس با سهم 19 درصدی احتمالاً کم محبوب ترین گوشی در سری آیفون 14 خواهد بود.

طبق معمول طرفداران گوشی های اپل به دنبال خرید مدل های پرو هستند و طبیعتا آیفون 14 پرو مکس برای این دسته از افراد جذابیت بیشتری دارد. همانطور که احتمالا می دانید، امسال مدل های پرو با دوربین بهتر، عمر باتری بیشتر، چیپست قدرتمندتر و طراحی نسبتا متفاوت وارد بازار شدند. اگرچه برخی شایعات از افزایش 100 دلاری قیمت این دو مدل نسبت به نسل قبل خبر می دهند، اما بعید است این افزایش قیمت منجر به کاهش فروش مدل های پرو شود.

آیفون 14 پرو مکس

این در حالی است که فروش مدل مینی برای دو سال متوالی کمتر از انتظارات اپل بوده و در نتیجه این شرکت تصمیم گرفته است که مدل مینی را به کلی کنار بگذارد و مدل مکس را جایگزین آن کند. اما همانطور که گزارش راس یانگ اشاره می کند، اپل امید زیادی به موفقیت گسترده آیفون 14 مکس ندارد و بنابراین تعداد کمتری از این گوشی را تولید می کند.

لازم به ذکر است که مدل های استاندارد آیفون 14 عملاً تفاوت چندانی با نسل قبلی ندارند و خبری از چیپست جدید نیست. بنابراین مصرف کنندگان انگیزه زیادی برای خرید این دو مدل نخواهند داشت. در هر صورت در حال حاضر آیفون 14 پرو مکس در کانون توجه اپل قرار دارد و پس از عرضه این گوشی ها باید دید این گوشی بیشترین طرفداران را پیدا خواهد کرد یا خیر.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا