اخبار مشتریان

پیوستن ایران به پایگاه خبریمه جهانی پیش خرید واکسن کرونا | دکتر رضا غیاثوند

حیدر محمدی روز دوشنبه اضافه کرد: وزارت بهداشت نامه ای را برای پیوستن به سایت خبری توزیع عادلانه واکسن کرونا (Kovacs) امضا کرد و رسماً به عضویت این سایت خبری جهانی درآمده و زمان خرید این واکسن فرا رسیده است.

مدیر کل نظارت بر داروها در وزارت بهداشت گفت: “به دلیل پایبندی ایران به وب سایت خبری جهانی Kwax ، هر زمان واکسن کرونا در سراسر جهان تولید شود ، ایران نیز سهمیه خود را دریافت می کند ، اما به این دلیل که ایران مبلغی را برای عضویت در این سایت خبری پرداخت کرده است. من نمی دانم این بخشی از حوزه فعالیت سازمان غذا و دارو نیست یا نه.

پیش از این ، علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت گفته بود: “با توافق صورت گرفته بین ایران و سازمان بهداشت جهانی ، این سازمان به ایران مهلت می دهد تا پیش پرداخت خرید واکسن را پرداخت کند و سایت خبری پیش سفارش واکسن کرونا. ” به اندازه کافی بدهید و جای نگرانی نیست.

پایگاه خبری جهانی دسترسی عادلانه به واکسن کرونا ، معروف به کواچ ، تحت نظارت سازمان بهداشت جهانی را فراهم می کند و تاکنون حدود 160 کشور به این سایت خبری پیوسته اند. پس از تولید واکسن کرونا تائید شده ، سایت خبری قصد دارد تا پایان سال 2021 حدود دو میلیارد دوز واکسن را بین کشورها توزیع کند و مقامات سیستم بهداشتی در دریافت واکسن اولویت دارند.

چین و ایالات متحده هنوز در توزیع عادلانه واکسن کرونا به رسانه های جهانی ملحق نشده اند.

بیش از 140 شرکت داروسازی و واکسن سازی در دنیا برای تولید واکسن کرونا وجود دارد و چندین شرکت از این دست در ایالات متحده ، اروپا و چین به موفقیت هایی در این زمینه دست یافته اند و وارد مرحله انسانی تولید واکسن شده اند.

به گفته سعید نمکی وزیر بهداشت ، ایران همچنین در حال تولید تحقیقاتی برای تولید واکسن کرونا در چندین مرکز تحقیقاتی است که یکی از آنها یکی از شرکت های دارویی تحت ستاد اجرایی فرمان امام است.

وزیر بهداشت در آغاز گفت: “ما مراحل مختلفی را برای تولید واکسن کرونا دنبال کردیم.” همچنین آزمایشاتی روی نمونه های حیوانی از میمون ها انجام شده است و ما نتایج بسیار خوبی به دست آورده ایم و طی دو تا سه هفته آینده آزمایش واکسن ها را روی نمونه های انسانی آغاز خواهیم کرد.

وزیر بهداشت ادامه داد: تمام اقدامات تولید واکسن در ایران مطابق با استانداردها و پروتکل های بین المللی سازمان بهداشت جهانی و سازمان غذا و دارو است و گزارشی از این اقدامات به سازمان بهداشت جهانی ارائه می شود. “

محمد مخبر ، رئیس تیم اجرایی در امام خمینی (ره) ، 22 آنلاین ، از تکمیل واکسن کرونا توسط محققان جوان در این ستاد خبر داد و گفت: آزمایش حیوانات برای واکسن کرونا که روی میمون ها انجام شد ، موفقیت آمیز بود.

۲۳۵۲۳۱

منبع :
https://drghiasvand.com/%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%B3%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%BE%DB%8C/
تاریخ انتشار :
2020-10-19 12:49:04

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا