فناوری اطلاعات

چالش‌های اپل برای ساخت هدست واقعیت ترکیبی فاش شد

اپل از سال 2015 اولین هدست واقعیت افزوده خود را توسعه داده است، اما در طول سال ها با چالش های زیادی روبرو بوده است. وب سایت معتبر The Information اکنون در گزارشی مفصل به بسیاری از این چالش ها می پردازد.

این سایت با 10 نفر از افراد درگیر در این پروژه برای نوشتن گزارش مصاحبه کرده است. بر اساس این گزارش، اعضای هیئت مدیره اپل به طور مرتب نمونه های اولیه هدفون را آزمایش کرده اند تا ببینند چه ویژگی هایی را ارائه می دهند. منابع آگاه می گویند که مدل های اولیه در واقع مبتنی بر هدفون هایی مانند HTC Vive و هدفون های شرکت های دیگر بودند. گویا یکی از این هدفون ها به قدری سنگین بوده که بدون استفاده از سیستم کاهش فشار کمکی امکان قرار دادن آن بر روی سر اعضای هیئت مدیره وجود نداشت.

اگرچه این گجت ها چندان جذاب و پیشرفته نبودند، اما در نهایت هیئت مدیره اپل متقاعد شد که برای پیشرفت این پروژه بیشتر سرمایه گذاری کند. از سوی دیگر، هیئت مدیره این شرکت نگران فعالیت فیسبوک در این زمینه است. چالش های فنی اضافی باعث ایجاد مشکلات زیادی برای اپل شده است. اگرچه استیو جابز در پروژه آیفون بسیار فعال بود، اما تیم کوک در پروژه هدست واقعیت افزوده چندان فعال نیست.

هدفون اپل

به عنوان مثال، او به ندرت بر اقدامات تیم توسعه هدست نظارت می کند. علاوه بر این به دلیل اینکه تیم کوک توجه زیادی به این تیم ندارد، اولویت کمتری نسبت به تیم مک و آیفون در جذب نیروهای متخصص دارند. همچنین باید به چالش‌های جانی آیو، مدیر سابق طراحی محصول اپل اشاره کنیم. زمانی که تیم توسعه محصول در خط مقدم قرار داشت، تیم آقای Ivo با این پروژه مخالفت کردند زیرا فکر می کردند چنین هدفون هایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند.

تیم آقای Ivo گفت که هدفون های واقعیت مجازی افراد را از محیط خارج می کند، بنابراین مصرف کنندگان علاقه ای به استفاده از آنها نخواهند داشت. در راستای این نگرانی ها، تیم توسعه هدست پیشنهاد کرد که این گجت به دوربین های متعدد مجهز شود تا کاربران بتوانند محیط اطراف خود را ببینند. اما در نهایت ویژگی که توجه طراحان را به خود جلب کرد، نمایش چشم ها و حالات چهره بر روی نمایشگری در قسمت بیرونی هدفون بود.

در سال 2019، جانی آیو به شدت با توسعه هدفون هایی که نیاز به یک ایستگاه سخت افزاری جداگانه دارد، مخالفت کرد. بنابراین تیم تصمیم گرفت بر روی ساخت هدفون های واقعیت افزوده کم قدرت اما مستقل تر تمرکز کند.

بر اساس گزارش ها، این هدست دارای دو چیپست است که یکی از آنها با تراشه های M1 Pro استفاده شده در مک بوک پرو 14 و 16 اینچی قابل مقایسه است. به نظر می رسد تا سال 2023 شاهد ارائه این گوشی باشیم و بدون شک تا آن زمان جزئیات بیشتری فاش خواهد شد.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا