اخبار مشتریان

چرایی نبود داروهای مربوط به کرونا در برخی بیمارستانها | دکتر رضا غیاثوند

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه کمبود دارو و تجهیزات مرتبط با کرونا وجود ندارد ، گفت: در زمینه داروهای کرونا ، تولیدات زیادی در کشور داریم و حتی برخی از این داروها علاوه بر تأمین نیازهای کشور ، آنها نیز صادر می شوند.

دکتر محمدرضا شانزاز در مصاحبه با سایت خبری ، وی در مورد برخی اظهارات در مورد کمبود RemedSivir ، Favipiravir و Octemra در بیمارستان ها گفت: موارد مطرح شده در این زمینه به دلیل کمبود نیست. به دلیل مشکلات مالی و بدهی بیمارستان ها به شرکت ها ، ممکن است یک بیمارستان توانایی تأمین این داروها را نداشته باشد ، اما در حوزه این داروها ، تولید ملی به اندازه کافی داریم و هر کدام به جز Octemra یا Tocilizum ، در چندین شرکت در کشور تولید می شود. بودن.

وی افزود: بنابراین در زمینه داروهای ارائه شده به کرونا ، تولیدات زیادی در کشور داریم و حتی برخی از این داروها علاوه بر تأمین نیاز کشور ، صادر می شوند. ما در مرحله تولید بیش از حد اشباع در منطقه تولید این داروها هستیم. بنابراین مشکلی با از دست دادن نداریم و حتی بخشی را صادر می کنیم. ماهانه یک تا دو میلیون دوز از این داروها از شرکت های توزیع کننده موجود و در دسترس است و هر کدام تولیدکنندگان مختلفی دارند.

شانزاز از وضعیت دستگاه تنفسی در فصل سرما با توجه به شیوع بیماری عروق کرونر قلب و احتمال شیوع آنفلوانزا گفت: “ما همه موارد لازم برای این مشکل را پیش بینی می کنیم.” یکی از مواردی که شرکت های ما در کشور تولید می کنند فن است که حتی آنها با توجه به اینکه متعهد به تأمین نیاز کشور شده اند ، درخواست صادرات تجهیزات خود را می کنند و از این که چرا اجازه صادرات ما را نمی دهید شکایت دارند. جایی می تواند شکایت داشته باشد.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: ما در حال بررسی موضوع هستیم و اگر 100٪ اطمینان داشته باشیم كه هیچ نگرانی برای تجهیزات تنفسی داخلی وجود ندارد ، اجازه صادرات خواهیم داد. به طور کلی در زمینه دارو و تجهیزات کرونا مشکل و کمبودی نداریم.

انتهای پیام

منبع :
https://drghiasvand.com/%DA%86%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%86%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1/
تاریخ انتشار :
2020-10-17 04:35:04

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا