چرا اپل نباید آیفون مینی را کنار بگذارد؟

طبق گزارشات منابع مختلف، اپل سال آینده دو آیفون 6.1 اینچی و دو مدل 6.7 اینچی را معرفی خواهد کرد و دیگر خبری از آیفون مینی نخواهد بود. اگرچه اکثر کاربران صفحه نمایش های بزرگ را ترجیح می دهند و از طرفی فروش آیفون مینی چندان بالا نبود، اما آیا ترک این گوشی کار اشتباهی است؟

لازم به ذکر است که برخی از کاربران دست های کوچکی دارند در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند برای استفاده از گوشی تنها از یک دست استفاده کنند. گزینه های زیادی برای گوشی های کوچک با قدرت سخت افزاری بالا در بازار وجود ندارد. اما در هر صورت طبق گزارش های مختلف طرفداران آیفون مینی در سال آینده با نسل جدید این گوشی روبرو نخواهند شد.

در این زمینه باید به گزارش جدید مینگ چی کو، تحلیلگر سرشناس محصولات اپل اشاره کرد که مدعی است سال آینده تنها مدل های آیفون 14 پرو از چیپست A16 استفاده خواهند کرد و مدل های استاندارد این خانواده عرضه خواهند شد. دوباره با چیپست A15. به همین دلیل است که برخی می گویند با توجه به رویکرد جدید اپل، این شرکت می تواند هر دو سال یک بار نسل جدید آیفون مینی را با چیپست جدید عرضه کند. این امر قطعا باعث افزایش فروش این گوشی خواهد شد.

آیفون مینی

از سوی دیگر، اپل ممکن است آیفون مینی جدید را در سال 2024 به عنوان نسل جدید آیفون SE معرفی کند. نسل اول آیفون SE در سال 2016 با صفحه نمایش 4 اینچی معرفی شد و نسل دوم و سوم این گوشی نیز از صفحه نمایش 4.7 اینچی بهره می برد. اگرچه آیفون SE 3 دارای دوربین باکیفیت و چیپست بسیار قدرتمندی است، اما طراحی آن بسیار قدیمی است و به همین دلیل بسیاری از کاربران علاقه ای به خرید آن ندارند.

در هر صورت بدون شک در سال 2022 شاهد عرضه نسل جدید آیفون مینی نخواهیم بود زیرا چندین منبع معتبر به این مشکل اشاره کرده اند. اما آیا در سال 2023 یا 2024 شاهد عرضه مدل جدیدی از این گوشی خواهیم بود؟ نمی‌توانیم به طور قطعی بگوییم و احتمالاً در ماه‌های آینده گزارش‌هایی از تصمیم اپل منتشر خواهد شد.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا