چرا بسیاری از اپلیکیشن‌ها ابتدا راهی iOS می‌شوند؟

این وضعیت را تصور کنید: شما یک توسعه دهنده اپلیکیشن هستید و دو گزینه دارید. از یک طرف می توانید پلتفرمی را انتخاب کنید که تعداد کاربران بسیار بیشتری داشته باشد اما از طرف دیگر تنوع گوشی ها نیز بسیار زیاد است. اما در این بین می توانید پلتفرمی را انتخاب کنید که اگرچه کمتر مورد استفاده کاربران قرار می گیرد، اما تقریبا همه این افراد از یک گوشی استفاده می کنند. شما کدام یک از این دو گزینه را انتخاب می کنید؟ توسعه دهندگان اپلیکیشن برای انتخاب بین اندروید و iOS کم و بیش با وضعیت مشابهی روبرو هستند. اما چرا بسیاری از توسعه دهندگان برنامه های iOS خود را راه اندازی می کنند؟

توسعه اپلیکیشن های موبایل جذاب و مناسب کار ساده ای نیست و نیاز به زمان، تلاش و هزینه زیادی دارد. با توجه به اینکه روزانه هزاران اپلیکیشن توسعه می یابند، احتمال خرابی بسیار زیاد است. برای مقابله با این خطر، توسعه دهندگان باید مطمئن شوند که توسعه اپلیکیشن ارزشمند است و می تواند توجه زیادی را به خود جلب کند.

اگرچه اکوسیستم اندروید متنوع تر است، اما کار با آن پیچیده تر و دشوارتر است. از طرف دیگر، IOS فضای بسته تری دارد، اما به دلیل استانداردهای سختگیرانه تر، توسعه دهندگان می توانند راحت تر با این پلتفرم کار کنند و به طور کلی بهینه سازی برنامه های iOS را آسان تر می کنند. به همین دلیل است که حتی برنامه های محبوبی مانند اینستاگرام و تیک تاک در مدل های مختلف آیفون نسبت به گوشی های اندرویدی عملکرد بهتری دارند. این در مورد بازی های موبایل نیز صدق می کند.

iOS

در اکوسیستم iOS، توسعه دهنده اطلاعات زیادی در مورد جزئیات نحوه تعامل کاربر با یک برنامه کاربردی دارد. اما در اکوسیستم اندروید به دلیل تنوع زیاد گوشی های اندرویدی، متغیرهای بیشتری وارد عمل می شوند. علاوه بر این، لازم به ذکر است که گوشی های اندرویدی از رابط های کاربری مختلفی استفاده می کنند که این کار را برای توسعه دهندگان دشوارتر می کند.

به عبارت ساده، اگر شما یک توسعه دهنده اپلیکیشن اندروید هستید، دو انتخاب دارید. یا برنامه ای توسعه دهید که به اندازه کافی با انواع گوشی ها سازگار باشد، یا زمان و هزینه بیشتری صرف کنید تا مطمئن شوید که برنامه شما حداقل روی تعدادی از تلفن های مهم به خوبی کار می کند. تقریباً همه شرکت ها اولین گزینه را انتخاب می کنند.

راندمان بهینه سازی پایین برای گوشی های اندرویدی

واقعیت این است که تعداد زیادی از برنامه ها اصلا در نظر گرفته نمی شوند. از طرف دیگر، حتی اگر برنامه شما محبوب شود، ممکن است در نهایت برنامه را فقط برای تعداد محدودی از گوشی های اندرویدی بهینه کنید. زیرا پس از یک محدودیت مشخص، بازگشت سرمایه به شدت کاهش می یابد و در نتیجه توسعه دهندگان روند بهینه سازی را برای گوشی های بیشتری متوقف می کنند.

iOS

به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید برنامه خود را برای گوشی های سامسونگ بهینه کنید، باید کد بیشتری بنویسید تا برنامه با One UI سازگارتر شود. این همچنین زمان توسعه را افزایش می دهد و تاریخ انتشار به روز رسانی های جدید را به تاخیر می اندازد. با این حال، هنگام توسعه نسخه iOS چنین مشکلاتی ندارید.

به هر حال، هدف اصلی هر کسب و کاری کسب سود بیشتر است. اگر اکوسیستم اندروید از نظر ریسک به اندازه کافی سودآور نباشد، iOS یک جایگزین ایده آل است که قابل اعتمادتر است، روند توسعه آسان تری دارد و مهمتر از همه، خطر کمتری در توسعه برنامه ها دارد. بنابراین بسیاری از توسعه دهندگان ترجیح می دهند ابتدا برنامه iOS را توسعه دهند. در این رابطه می توان به اپلیکیشن محبوب Clubhouse اشاره کرد که برای اولین بار برای iOS معرفی شد و ماه ها بعد نسخه اندروید آن نیز منتشر شد. در نهایت، با توجه به وضعیت اکوسیستم اندروید، تا اطلاع ثانوی، iOS اکوسیستم جذاب تری برای توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل است.

منبع: Make Use Of

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا