فناوری اطلاعات

چرا در ویندوز ظرفیت هارد و حافظه کمتر نشان داده می‌شود؟

احتمالا برای شما هم این سوال پیش می آید که چرا وقتی یک هارد 1 ترابایتی را به ویندوز وصل می کنید، ظرفیت آن کمتر نشان داده می شود و این اتفاق برای حافظه های دیگر مانند فلش مموری می افتد. در این ویدیو به دلیل آن می پردازیم.

سازندگان تجهیزات ذخیره سازی ظرفیت این محصولات را بر اساس دستگاه های شمارش اعشاری مشخص می کنند. در این سیستم همانطور که احتمالا می دانید هر هزار کیلو بایت برابر با یک مگابایت و هر هزار مگابایت برابر با یک گیگابایت و … می باشد. یعنی هر 1 ترابایت برابر با هزار میلیارد بایت است. اما ویندوز از یک دستگاه شمارش باینری برای بررسی اطلاعات هارد دیسک و انواع حافظه استفاده می کند.

به زبان ساده، در سیستم شماره گذاری باینری، هر 1024 بایت برابر با 1 کیلوبایت است. به دلیل این تفاوت در سیستم گزارش دهی، ویندوز ظرفیت کمتری را برای انواع حافظه ها و هارد دیسک نشان می دهد. در این زمینه باید به سیستم عامل macOS اشاره کرد که از سیستم شمارش اعشاری استفاده می کند و به این ترتیب ظرفیت هارد و حافظه ها را مطابق با انتظارات کاربر نشان می دهد.

هیلی بیلی مگ تلنت بستری برای کشف و پرورش، کسب و ارتقای استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. پلتفرمی برای افرادی که توانایی ساخت هر ویدئویی برای هیلی بیلی در «محتوای حرفه ای و استاندارد تصویر» را دارند. افراد حاضر در پروژه استعدادیابی با ساختن ویدیو برای هیلی بیلی مستقیماً از هیلی بیلی درآمد کسب می کنند.

DigiCala به سادگی دسترسی به کالاها را برای افرادی که توانایی ساخت ویدیوهای حرفه ای را دارند فراهم می کند. اگر فکر می کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق برای تولید ویدئو دارید، با هیلی بیلی مگ تلنت همراه باشید.

برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

درباره هیلی بیلی مگ تلنت

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا