چرا سامسونگ تمایلی به ساخت گوشی رول‌شونده نشان نمی‌دهد؟

سامسونگ اگرچه در تولید گوشی های تاشو بسیار فعال است، اما هنوز تمایل چندانی به تولید گوشی های تاشو نشان نداده است.

در بازار گوشی های هوشمند، سامسونگ بدون شک بهترین شرکتی است که در حال حاضر در این زمینه فعال است. هیچ شرکتی حتی به سامسونگ نزدیک نمی شود، اما در بازار تلفن همراه اوضاع متفاوت است. هیچ شرکتی در این بخش فعال نیست، اما با توجه به اینکه سال آینده شایعه می شود دوران رونق گوشی های با صفحه نمایش منعطف باشد، انتظار داشتیم یک سری از شرکت ها حداقل در این زمینه تلاش کنند، اما در کمال تعجب، سامسونگ اصلا حرکت خاصی انجام نداد

از آنجایی که سامسونگ در یکی دو سال اخیر نمایشگرهای منعطف زیادی را معرفی کرده است، انتظار می رفت استراتژی بعدی این شرکت تولید گوشی های منعطف باشد. اما یکی از تحلیلگران موسسه تحقیقاتی UBI Research معتقد است از آنجایی که گوشی های تاشو (اسلاید) در صورت ورود به بازار در رده گوشی های تاشو قرار می گیرند و نه در یک دسته جداگانه، بعید است سامسونگ تمرکز انعطاف پذیری داشته باشد. بر روی آنها . در عوض، شرکت کره ای احتمالاً به تولید همان گوشی های تاشو ادامه خواهد داد.

اما این کار احتمالاً سایر شرکت‌ها را ترغیب می‌کند تا از این خلاء استفاده کنند و تلفن‌های رول شونده خود را عرضه کنند. از جمله این شرکت ها می توان به Oppo، Vivo، Xiaomi و Lenovo اشاره کرد. این تحلیلگر می گوید از آنجایی که این شرکت ها نمی توانند با گلکسی زد فولد و زد فلیپ در بازار گوشی های تاشو رقابت کنند، به احتمال زیاد به ساخت گوشی های کشویی یا کشویی روی خواهند آورد تا بتوانند با سامسونگ و گوشی های تاشو قدرتمندش رقابت کنند.

ماه گذشته، موتورولا در رویداد Lenovo Tech World از یک تلفن همراه (طراحی مفهومی) رونمایی کرد که می توانست اندازه آن را از 4 به 6.5 اینچ افزایش دهد. این بدان معناست که شرکت های چینی با ساخت گوشی های موبایل سعی دارند خود را از سامسونگ متمایز کنند. حال باید دید برنامه سامسونگ برای سال آینده و به طور کلی گوشی های منعطف چیست و آیا شرکت های چینی می توانند با ساخت گوشی های تاشو این شرکت کره ای و گوشی های تاشو را به چالش بکشند.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا