فناوری اطلاعات

چرا سامسونگ در زد فولد 4 از لولای شیائومی میکس فولد 2 استفاده نکرد؟

ظاهرا سامسونگ دلایل بسیار خوبی برای عدم استفاده از لولای جذاب شیائومی میکس فولد 2 در گلکسی زد فولد 4 داشته است.

همانطور که می دانید سامسونگ و شیائومی دو شرکتی هستند که گوشی های تاشو جدید خود را در عرض یک روز معرفی کردند. در 10 آگوست، سامسونگ Z Fold 4 و Z Flip 4 را معرفی کرد و یک روز بعد شیائومی Mix Fold 2 را معرفی کرد که البته نماینده شرکت چینی رقیب Galaxy Z Fold 4 است.

Mix Fold 2 یک گوشی بسیار جذاب، قدرتمند و با کیفیت است که قطعا گلکسی Z Fold 4 برای رقابت با آن کار سختی خواهد داشت. به خصوص که چینی ها می دانند چگونه از فناوری های موجود در محصولات خود به نحو بهتری استفاده کنند. اگرچه برای بررسی دقیق تفاوت این دو گوشی باید هر دو را داشته باشیم که متاسفانه در حال حاضر به دلیل عدم عرضه رسمی این گوشی ها امکان پذیر نیست، اما با نگاهی به مشخصات روی کاغذ، مشخص می شود. امکان یافتن سری نتایج او وجود دارد.

نکته جالبی که از مقایسه سطحی این دو گوشی به دست می آید این است که هر دو گوشی دارای نقاط قوت و ضعف هستند که در همان قسمت گوشی دیگر یا بهتر است یا ضعیفتر. به عبارت ساده، شیائومی تصمیم گرفت از لولاهای جدید استفاده کند تا Mix Fold 2 در هنگام تا شدن گوشی خیلی ضخیم نشود. بنابراین این محصول نسبت به گلکسی زد فولد 4 نازکتر و جذابتر است. البته این لولاها نه تنها در کاهش صدا، بلکه در کاهش چین وسط صفحه نیز تاثیر بسزایی داشته است، بنابراین تا شدن Mix Fold 2 کوچکتر از Z Fold 4 است.

مقاومت Z Fold 4 در برابر آب برای سامسونگ اهمیت بیشتری دارد

فولد Z 4 تا مخلوط 2

اما سامسونگ دلایل خوبی هم برای عدم استفاده از این لولاها در گوشی خود داشت. این شرکت کره ای معتقد است که ضد آب بودن محصول یا به عبارتی مقاومت آن در برابر نفوذ آب بسیار مهمتر از ظاهر آن است. به خصوص که ما در مورد فناوری صحبت می کنیم که در مراحل ابتدایی است و در برابر آسیب بسیار آسیب پذیر است. پیش از این در بررسی گلکسی زد فولد 3 پس از یک سال، گفته بودیم که صاحب این گوشی از اینکه سامسونگ آن را مقاوم در برابر نفوذ آب طراحی کرده، بسیار خوشحال شده است.

به همین دلیل، شرکت کره ای با وجود اینکه لولاهای به کار رفته در Mix Fold 2 از نظر ظاهری جذابیت بیشتری به گوشی می بخشید، تصمیم گرفت از لولای استفاده کند که عمدتاً مقاومت گوشی در برابر نفوذ آب را تضمین می کند. این را راس یانگ، مدیر عامل مشاوران زنجیره تامین نمایشگر تایید کرد و گفت که سامسونگ لولاهای مختلفی را برای استفاده در Z Fold 3 آزمایش کرد، اما در نهایت به جای مدل زیباتر، از یک مدل ضد آب استفاده کرد.

البته شرکت ها قطعا در آینده روی بهبود این فناوری به گونه ای کار خواهند کرد که لولاها قابلیت کاهش تعداد چین ها، نازک شدن گوشی و ضد آب بودن گوشی را داشته باشند. اما در حال حاضر، شرکت ها باید یکی از آنها را انتخاب کنند، زیرا می بینیم که شیائومی روی زیبایی ظاهر شرط بندی کرده است و سامسونگ کیفیت ساخت را انتخاب کرده است، بنابراین هر دو شرکت گوشی های خود را از نزدیک به 2000 دلار با یک ضعف بزرگ روانه بازار خواهند کرد. و قدرت در طراحی

شما در مورد آن چه فکر میکنید؟ به نظر شما تصمیم سامسونگ برای طراحی لولا در Z Fold 4 منطقی تر است یا تصمیم شیائومی برای طراحی لولا در Mix Fold 2؟

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا