چرا سامسونگ رفرش ریت نمایشگرهای گلکسی S22 و S22 پلاس را تغییر داد؟

همانطور که احتمالا می دانید، سامسونگ در مراسم معرفی گوشی های سری S22 اعلام کرد که نمایشگر گلکسی اس 22 و اس 22 پلاس دارای حداقل نرخ تازه سازی 10 هرتز و حداکثر نرخ رفرش 120 هرتز خواهد بود. با این حال، سامسونگ بی سر و صدا در حال به روز رسانی مشخصات نمایشگر هر دو گوشی است و طبق اطلاعات جدید، این نمایشگرها مانند نسل قبل از حداقل نرخ رفرش 48 هرتز استفاده می کنند.

سخنگوی سامسونگ اکنون بیانیه ای را برای شفاف سازی این موضوع به PhoneArena داده است. در بیانیه آمده است: «اگرچه هر دو مانیتور قادر به ارائه نرخ تجدید بین 48 تا 120 هرتز هستند، فناوری خود سامسونگ به این مانیتورها اجازه می دهد تا سرعت انتقال داده بین نمایشگر و پردازنده را حداقل تا 10 هرتز افزایش دهند تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. »

توضیح سامسونگ دقیقا به چه معناست؟

به عبارت ساده، سامسونگ می گوید که سخت افزار نمایشگر در واقع از حداقل نرخ تازه سازی 48 هرتز پشتیبانی می کند. با این حال، کاهش سرعت داده بین نمایشگر و پردازنده حداقل از نظر تئوری مصرف انرژی را کاهش می دهد، زیرا پردازنده در این شرایط داده نمایش کمتری خواهد داشت. با این حال، حتی اگر نرخ داده 10 هرتز باشد، نمایشگر باید حداقل نرخ تازه سازی 48 هرتز را ارائه دهد. به عبارت دیگر، اگرچه داده های نمایشگر تنها 10 بار در ثانیه تغییر می کند، اما نمایشگر باید 48 بار در ثانیه به روز شود.

گلکسی اس 22

به عنوان یادآوری، بسیاری از تلفن های جدید با مانیتورهای به روز رسانی با سرعت متغیر عرضه می شوند. به لطف این ویژگی، این مانیتورها می توانند در برخی مواقع نرخ تازه سازی را به حداقل برسانند که باعث افزایش عمر باتری می شود. به عنوان مثال، اگرچه استفاده از نرخ تازه سازی 120 هرتز هنگام شروع بازی، تجربه کاربری را بهبود می بخشد، اما هنگام خواندن کتاب الکترونیکی یا مشاهده تصاویر به چنین نرخ تازه سازی نیاز ندارید.

بسیاری از تلفن‌ها نرخ تازه‌سازی را بین بالاترین و 60 هرتز ارائه می‌کنند، اما برخی از تلفن‌ها می‌توانند به حداقل 10 یا حتی 1 هرتز برسند. هرچه این عدد کمتر باشد، نمایشگر فشار کمتری به باتری وارد می کند و طبیعتاً کاربران عمر باتری بیشتری را تجربه خواهند کرد.

لازم به ذکر است که رویکرد سامسونگ به نمایشگرهای گلکسی اس 22 و اس 22 پلاس، مصرف باتری را تا حدودی کاهش می دهد، زیرا دیگر نیازی به فشار زیادی به پردازنده نیست. با این حال، این ویژگی در بهترین حالت تأثیر چندانی نخواهد داشت، زیرا صفحه نمایش های فوق العاده به روز رسانی سرعت های زیر 48 هرتز را ارائه نمی دهند و نمایشگر مهم ترین مصرف کننده باتری در همه گوشی ها است. لازم به ذکر است که نمایشگر مدل استاندارد حداکثر روشنایی 1300 نیت را ارائه می دهد، اما مدل پلاس مانند مدل اولترا قادر است حداکثر روشنایی 1750 نیت را ارائه دهد.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا