چرا مایکروسافت هیچ‌وقت ویندوز 9 را منتشر نکرد؟

پس از ویندوز 8، مایکروسافت تصمیم گرفت ویندوز 10 را در دسترس کاربران قرار دهد. اما چرا ویندوز 9 هرگز منتشر نشد؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

بعد از عرضه ویندوز 8 البته همه کاربران منتظر معرفی ویندوز 9 بودند اما در سال 2014 مایکروسافت با معرفی ویندوز 10 همه را شگفت زده کرد اما دلیل این تصمیم تا حد زیادی به ویندوز 8 برمی گردد.این نسخه ویندوز اگرچه دارای ویژگی های خلاقانه ای بود، اما مورد استقبال مصرف کنندگان قرار نگرفت. انتقادها به حدی بود که مایکروسافت با انتشار ویندوز 8.1 در سال 2013 برخی از این مشکلات را حل کرد، اما باز هم حرفی برای گفتن نداشت.

به همین دلیل است که مدیران مایکروسافت از عدد 10 برای نامگذاری نسخه بعدی استفاده کردند تا به کاربران نشان دهند که ویندوز 10 فقط یک به روز رسانی معمولی برای نسخه قبلی ویندوز نیست، بلکه به طور کلی ویژگی های بسیار جذاب تری را ارائه می دهد. مدیر عامل مایکروسافت در مراسم معرفی ویندوز 10 گفت که به دلیل بهبودهای انجام شده، استفاده از نام ویندوز 9 برای این نسخه جدید مناسب نیست.

ویندوز 9

همچنین به نظر می رسد که مایکروسافت در ابتدا قصد داشت از نام Windows One برای این نسخه استفاده کند، اما از زمانی که ویندوز 1.0 در سال 1985 منتشر شد، موفق به انجام این کار نشدند. بنابراین احتمالاً تصمیم گرفتند که صفر را به شماره یک بگذارند و سیستم عامل جدید خود مانند ویندوز 10 را به مصرف کنندگان عرضه کنند. در دنیای بازاریابی قوانین سخت و سریعی برای نام گذاری محصولات وجود ندارد و در کل این توضیحات منطقی به نظر می رسد.

دلیل غیر رسمی: مشکلات سازگاری با ویندوز 9

با این حال توضیحات ارائه شده توسط مایکروسافت شامل تمامی کاربران نمی شد، بنابراین نظریه های مختلفی در مورد این راه حل ارائه شد. یکی از این تئوری ها در روزی که ویندوز 10 توسط یکی از کاربران Reddit که ادعا می کرد توسعه دهنده ویندوز است معرفی شد، پدیدار شد. او نوشت که دلیل اصلی کنار گذاشتن نام ویندوز 9 توسط مایکروسافت این است که برخی از برنامه های قدیمی ممکن است این نسخه را با ویندوز 95 یا ویندوز 98 اشتباه بگیرند.

ویندوز 9

چنین بیانیه ای در آن زمان توجه زیادی را به خود جلب کرد، زیرا نسخه های جدیدتر ویندوز برای اجرای برنامه های قدیمی ساخته شدند. اما برنامه نویسان با بررسی کد ویندوز 95 و 98 به این نتیجه رسیدند که هر دو نسخه این برنامه به نسخه های 4.00.95 و 4.10.1998 معروف هستند و به همین دلیل این ادعا را رد کردند.

با این حال، همه برنامه ها از نظر برنامه نویسی کامل نیستند و برخی به نام رسمی ارائه شده برای تأیید نسخه ویندوز توجه می کنند. بنابراین، اظهارات کاربر Reddit ممکن است تا حدودی درست باشد.

بدشانس شماره 9 در ژاپن

از سوی دیگر، یکی از کارمندان مایکروسافت ممکن است به مدیران شرکت گفته باشد که عدد 9 در ژاپن بدشانس است و بازار به طور کلی برای مایکروسافت بسیار مهم است. اما در این مورد هیچ سندی فاش نشده است و اینها فقط حدس و گمان است. به هر دلیلی، میلیون‌ها کاربر ویندوز 9 در سراسر جهان از ویندوز 10 استفاده می‌کنند.

منبع: چگونه دستکاری کنیم

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا