فناوری اطلاعات

چرا نمایشگر گوشی گاهی اوقات لمس انگشت را تشخیص نمی‌دهد؟

اگر شما هم از جمله کاربرانی هستید که مرتبا با مشکل عدم تشخیص لمس انگشت صفحه نمایش گوشی خود مواجه می شوید، توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

صفحه نمایش گوشی چگونه کار می کند؟

برای درک اینکه چرا صفحه نمایش گوشی گاهی اوقات هنگام لمس با انگشت دچار مشکل می شود، ابتدا باید به نحوه عملکرد صفحه نمایش نگاه کنیم. تقریبا تمام صفحه های لمسی خازنی هستند. این بدان معناست که یک لایه الکترود شفاف در زیر لایه محافظ نمایشگر تعبیه شده است.

صفحه نمایش گوشی

انگشت شما یک رسانای الکتریکی است و وقتی صفحه را لمس می کنید، الگوی الکتریکی لایه الکترود را تغییر می دهید. این بدان معنی است که لایه مورد نظر عمل آنالوگ لمس انگشت را به سیگنال های دیجیتال تبدیل می کند. ماتریس الکترود آنقدر حساس است که می تواند لمس را حتی قبل از رسیدن انگشت به صفحه نمایش تشخیص دهد، اما نرم افزار گوشی به گونه ای اصلاح شده است که این تنها در صورت قرار دادن انگشت روی صفحه نمایش اتفاق می افتد. به این ترتیب احتمال خطا و مشکلات بعدی کاهش می یابد.

چرا صفحه نمایش گاهی اوقات لمس انگشت را تشخیص نمی دهد؟

خشکی پوست و پینه های ضخیم از شایع ترین دلایل این مشکل هستند. البته دلیل اول طبیعتاً شایع تر است. اگر پوست خیلی خشکی دارید، سطح پوست نسبت به زمانی که به خوبی مرطوب شده باشد، بار الکتریکی کمتری را حمل می کند. به همین دلیل بسیاری از کاربران در زمستان گاهی با این مشکل مواجه می شوند. افرادی که در مناطق کویری زندگی می کنند معمولاً بیش از سایر افراد با این مشکل روبرو هستند.

صفحه نمایش گوشی

در مورد مشکل پینه بستن انگشتان باید بگوییم که اکثر کاربران چنین مشکلی ندارند. اما افرادی مانند نجارها و افرادی که ساعات زیادی را به انجام کارهایی مانند صخره نوردی می گذرانند با انگشتان پینه بسته مواجه می شوند و در نتیجه استفاده از صفحه نمایش لمسی تا حدودی مشکل خواهد بود.

چه کاری می توانی انجام بدهی؟

اگر مشکل شما خشکی دست است، می توانید با کمک یک کرم مرطوب کننده ساده این مشکل را حل کنید. برخی از افرادی که پوست بسیار خشکی دارند، باید چندین بار در روز از کرم ها استفاده کنند. اما اگر دوست ندارید در طول روز از مرطوب کننده برای دستان خود استفاده کنید، می توانید قبل از خواب این کار را انجام دهید تا روز بعد با خشکی دست مواجه نشوید.

چرا نمایشگر گوشی گاهی اوقات لمس انگشت را تشخیص نمی‌دهد؟

اگر پینه های دست ضخیم نباشند، با کمک مرطوب کننده می توان مشکل را حل کرد. اما اگر پینه ها ضخیم هستند، می توانید از سنگ پا برای نازک شدن آن ها استفاده کنید. در این میان افرادی که ساعت ها گیتار می زنند نیز پینه روی انگشتان خود دارند و اگر می خواهید آن پینه ها را دور نگه دارید می توانید از قابلیت تنظیم حساسیت صفحه نمایش که در برخی از گوشی ها وجود دارد استفاده کنید. به عنوان مثال برخی از گوشی های سامسونگ چنین قابلیتی را ارائه می دهند تا کاربران در صورت استفاده از شیشه محافظ بتوانند حساسیت صفحه نمایش را افزایش دهند.

منبع: How To Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا