چطور در مک از قابلیت Screen Sharing استفاده کنیم؟

آیا نمی دانید چگونه صفحه مک بوک خود را به اشتراک بگذارید؟

بنابراین ما به شما نشان می دهیم که چگونه دیگر مک های خود را از راه دور کنترل کنید، از دوستان کمک بگیرید و صفحه مک خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

چطور در مک از قابلیت Screen Sharing استفاده کنیم؟
هنگامی که می توانید صفحه نمایش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، دریافت پشتیبانی برای عیب یابی رایانه بسیار آسان تر خواهد بود. این با توصیف مشکل رایانه شما در تلفن، از زمین تا آسمان متفاوت است. مک شما همراه با نرم افزاری است که برای انجام این کار نیاز دارید (بین دو کاربر). بنابراین می‌توانید صفحه‌نمایش خود را در مک و دیگر مک‌های مک به اشتراک بگذارید، و اگر نیاز به پشتیبانی از شخصی دارید که ویندوز یا لینوکس دارد، نگران نباشید، ما در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

در این مقاله به روش های مختلف اشتراک گذاری صفحه نمایش مک بوک از هیلی بیلی مگ می پردازیم و بهترین روش های ممکن را در این زمینه بررسی می کنیم. بنابراین، اگر به این موضوع علاقه دارید، ما را تا پایان این مقاله جذاب دنبال کنید.

از برنامه Messages برای اشتراک‌گذاری صفحه Mac خود استفاده کنید

ساده ترین راه برای اشتراک گذاری یک صفحه یا می خواهید صفحه نمایش کاربر دیگری را ببینید، استفاده از برنامه پیام رسان اپل است. از طریق برنامه MacOS Messages می توانید صفحه نمایش خود را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید. با این حال، به خاطر داشته باشید که آنها باید از Mac استفاده کنند و با Apple ID وارد iMessage شده باشند.

چطور در مک از قابلیت Screen Sharing استفاده کنیم؟

هنگام اشتراک‌گذاری صفحه، طرف مقابل می‌تواند با ارسال درخواست دسترسی، کنترل کامل رایانه شما را در دست بگیرد. این نیاز به مجوز مستقیم از شما دارد. بنابراین هرگز نباید کنترل مک خود را به کسی که نمی‌شناسید یا کاملاً به او اعتماد ندارید، بسپارید.

برنامه Messages را اجرا کنید تا مطمئن شوید در بخش Messages و در قسمت Preferences به Apple ID خود وارد شده اید. چند مرحله وجود دارد که می توانید برای اشتراک گذاری یا درخواست اشتراک در صفحه مک خود انجام دهید. این مراحل عبارتند از:

1) یک چت جدید با شخصی که می خواهید با او وارد فرآیند اشتراک گذاری شوید شروع کنید.

2) روی نماد اطلاعات در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

3) حالا دکمه Share را انتخاب کنید.

4) گزینه Invitation to share on my screen برای اشتراک گذاری صفحه شخصی شما. همچنین گزینه Request to share screen وجود دارد تا بخواهید صفحه شخص مقابل را ببینید.

5) در این مرحله طرف مقابل باید با درخواست شما موافقت کند. پس از تأیید، تماس صوتی شروع می شود تا زمانی که صفحه به اشتراک گذاشته شود. سپس می توانید با طرف مقابل صحبت کنید و در مورد مشکل و در واقع هر چیزی که به اشتراک می گذارید بحث کنید.

6) می توانید به طرف مقابل اجازه دهید تا صفحه نمایش شما را از طریق نماد اشتراک گذاری در نوار منو کنترل کند. به دو مستطیل روی هم افتاده در گوشه سمت راست بالای صفحه مک خود نگاه کنید. روی آن و سپس روی گزینه Enable کلیک کنید [contact] برای کنترل صفحه نمایش من را انتخاب کنید.

چطور در مک از قابلیت Screen Sharing استفاده کنیم؟

7) اگر تصمیم خود را لغو کرده اید و دیگر نمی خواهید طرف مقابل به مک شما دسترسی داشته باشد، دوباره روی نماد نوار منوی اشتراک گذاری کلیک کنید و تیک این گزینه را بردارید. شما به راحتی و بدون نگرانی می توانید از طرف مقابل دسترسی کامل داشته باشید و دیگر به او اجازه دسترسی به سیستم خود را ندهید.

از طریق LAN به سایر رایانه های اپل دسترسی پیدا کنید

راه دیگر برای اشتراک گذاری صفحه بین دو مک استفاده از یک ویژگی یکپارچه به نام Screen Sharing است. در واقع، استفاده از این ویژگی غیرممکن خواهد بود مگر اینکه هر دو دستگاه macOS از شبکه محلی (WiFi) استفاده کنند.

اشتراک گذاری صفحه از این طریق همچنین به شما امکان کنترل کامل بر مک اشتراکی را می دهد. قبل از اینکه بتوانید از آن استفاده کنید، باید Screen Sharing را در هر مکی که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید و کنترل کنید، فعال کنید. بنابراین ما به شما آموزش می دهیم که چگونه این ویژگی را در مکی که می خواهید کنترل کنید، راه اندازی کنید. مراحل انجام این کار عبارتند از:

1) منوی Apple را باز کرده و System Preferences را انتخاب کنید.

2) دسته یا برچسب اشتراک گذاری را انتخاب کنید.

3) کادر کنار Screen Sharing را علامت بزنید و حتما آدرس IP یا نام میزبان مک را یادداشت کنید.

چطور در مک از قابلیت Screen Sharing استفاده کنیم؟

سپس با دنبال کردن این مراحل می‌توانید به دستگاه macOS دیگری در همان LAN مک خود دسترسی پیدا کنید. این مراحل عبارتند از:

1) برنامه اشتراک گذاری صفحه را با جستجوی آن از طریق Spotlight یا فشار دادن Cmd + Space باز کنید.

2) آدرس IP یا نام میزبان مک را وارد کرده و Connect را انتخاب کنید.

3) اکنون باید جزئیات حساب مک خود را وارد کرده و روی Sign in کلیک کنید.

چطور در مک از قابلیت Screen Sharing استفاده کنیم؟

به زودی صفحه کامپیوتر مورد نظر را در یک پنجره جدید روی دسکتاپ خواهید دید. به محض اتصال می توانید این رایانه را کنترل کنید. اگر در اتصال به مک مشکل دارید، مطمئن شوید که هر دو دستگاه در یک شبکه LAN هستند و در واقع به یک Wi-Fi متصل هستند. حالا این مراحل را دوباره تکرار کنید. این روش بسیار رایج و محبوب است.

از SharePlay برای اشتراک گذاری صفحه در مکالمات FaceTime استفاده کنید

اگر از Mac با MacOS Monterey یا جدیدتر استفاده می‌کنید، می‌توانید از قابلیتی به نام SharePlay برای اشتراک‌گذاری صفحه نمایش خود در طول مکالمات FaceTime با سایر دستگاه‌های iOS، iPadOS و macOS استفاده کنید.

SharePlay به بینندگان راه دور اجازه نمی دهد مک شما را کنترل کنند، اما راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن عملکرد صفحه نمایش خود با دیگران است. در این بخش نحوه استفاده از این ویژگی را بررسی خواهیم کرد.

1) مکالمه را در FaceTime شروع کنید.

2) نماد FaceTime را در نوار منو انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید.

3) برای اشتراک گذاری صفحه انتخاب شده، آن را انتخاب کنید. همچنین می توانید برای اشتراک گذاری کل صفحه مک خود با دیگران، Screen را انتخاب کنید. فقط

چطور در مک از قابلیت Screen Sharing استفاده کنیم؟

صفحه مک خود را با برنامه های مختلف به اشتراک بگذارید

اگر می خواهید صفحه مک خود را با شخصی که از iMessage استفاده نمی کند یا شخصی که مک ندارد به اشتراک بگذارید، باید به برنامه های مختلف در این زمینه تکیه کنید.

یکی از ساده ترین ابزارها در این زمینه TeamViewer است. یکی از مزیت ها این است که برای استفاده از TeamViewer نیازی به حساب کاربری ندارید. برای شروع، به سادگی برنامه کنترل از راه دور Team Viewer را دانلود کنید. این تمام چیزی است که برای دریافت پشتیبانی یا پشتیبانی از سایر افرادی که از این سرویس استفاده می کنند نیاز دارید. این اپلیکیشن به صورت یکپارچه روی ویندوز، لینوکس، آیفون و اندروید کار می کند.

چطور در مک از قابلیت Screen Sharing استفاده کنیم؟

پس از دریافت برنامه کنترل از راه دور، یک شناسه کاربری و رمز عبور خواهید داشت. نام کاربری و رمز عبور خود را به شخص دیگری بدهید تا بتواند صفحه نمایش شما را ببیند و کنترل کامل مک شما را در دست بگیرد. توصیه های معمول مانند همیشه اعمال می شود:

حواست باشه که به کی اعتماد میکنی!

نتیجه

با استفاده از این مقاله، می توانید به راحتی پشتیبانی دریافت کنید و از راه دور روی مک کار کنید. ساده ترین راه برای دریافت کمک در مورد مشکل مک این است که صفحه نمایش خود را با iMessage به اشتراک بگذارید. SharePlay FaceTime نیز در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

در نهایت، اگر واقعاً به این ویژگی نیاز دارید و هیچ راه‌حلی نمی‌دانید، همیشه می‌توانید از طریق TeamViewer یا یک برنامه دسترسی از راه دور دیگر از یک کاربر ویندوز، آیفون یا اندروید پشتیبانی رایانه شخصی دریافت کنید. پس نگران هیچ چیز نباشید و یکی از راه های بالا را امتحان کنید.

آیا راه دیگری برای اشتراک گذاری صفحه مک بوک خود می شناسید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و سایر کاربران هیلی بیلی مگ در میان بگذارید.

منبع: MakeUseOf

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا