اخبار مشتریان

چند توصیه بهداشتی برای زوجین مبتلا به کرونا | دکتر رضا غیاثوند

فصل های جدید

امل خضری اظهار داشت: رعایت اصول بهداشتی در شرایط بهداشتی و بیماری برای اعضای خانواده ای که زیر یک سقف با هم زندگی می کنند ، به ویژه زوجین ، با توجه به شرایط آنها ضروری است. علاوه بر رابطه جنسی ، روابط عاطفی زوجین نیز تحت تأثیر شیوع Covid-19 قرار دارد و هر دو یکدیگر را تقویت می کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه زوجین در خانه و زیر یک سقف زندگی می کنند ، علاوه بر رابطه زناشویی ، روابط دیگری مانند غذا خوردن با هم ، نشستن کنار هم و خندیدن ، گفتگو و سایر ارتباطات نیز دارند که هر یک از این طریق می تواند از طریق قطره تماس تنفسی یا تماس با عفونت می تواند ویروس را منتقل کند. بنابراین ، رابطه زناشویی تنها راه ارتباطی زن و شوهر نیست و پرهیز از آن به تنهایی مانعی در جلوگیری از انتقال ویروس نیست.

اهواز جندی شاپور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به شرایط امتناع از داشتن رابطه زناشویی با همسر در طی همه گیری کوید 19 گفت: یک رابطه زناشویی سالم به بهبود رابطه کمک می کند و پیوند را تقویت می کند ، اما وقتی هر یک از زوجین از نظر روحی و روانی احساس خوبی ندارند و نمی خواهند رابطه زناشویی داشته باشند ، باید از این کار خودداری کنند و برای حل نگرانی ها ، مشکلات و احساسات خود با یکدیگر صحبت کنند و رابطه برقرار کنند رابطه زناشویی با درک متقابل از وضعیت یکدیگر.

خضری گفت: اجبار به داشتن رابطه زناشویی توسط هیچ یک از زوجین پذیرفته نیست. بعلاوه ، در صورت مشکوک بودن به بیماری در یکی از زوجین ، باید از رابطه زناشویی خودداری شود.

وی اظهار داشت: هنگام برقراری رابطه زناشویی توجه به کار زوجین و میزان ترک خانه برای کار ، انجام کارهای منزل یا مسافرت در مکان های عمومی مهم است که بر میزان آلودگی تأثیر می گذارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز جندی شاپور افزود: در شرایط فعلی اگر زن و شوهر تب ، سرفه ، گلودرد یا تنگی نفس دارند ، باید از روابط زناشویی پرهیز کنند.

خضری گفت: “با توجه به اینکه Covid-19 ممکن است در افرادی که یک بیماری زمینه ای دارند یا به تازگی از یک بیماری جدی بهبود یافته اند ، در مواردی که یک یا هر دو زوج این بیماری را دارند ، شدیدتر باشد.” بهتر است هنگام برقراری رابطه زناشویی بیشتر مراقب باشید. این بیماری ها شامل دیابت ، بیماری های ریوی ، بیماری های قلبی ، بیماران با سیستم ایمنی ضعیف ، افراد مبتلا به عفونت یا کسانی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی و کورتیکواستروئیدها مصرف می کنند.

وی ادامه داد: اگر هر یک از طرفین به علائم بیماری کرونر قلب مشکوک باشند ، باید از رابطه جنسی پرهیز کنند.

اهواز جندی شاپور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور با اشاره به چگونگی برقراری مجدد روابط زناشویی پس از گذاشتن شرایط جدایی در خانه ، اظهار داشت: اگر فرد علامتی باشد و جدایی در خانه انجام شود ، معمولاً حداقل دو هفته پس از شروع علائم در کرونا ، تا زمانی که تمام نکات مربوط به بهبود علائم را مشاهده کند ، می تواند رابطه زناشویی برقرار کند.

خضری افزود: برای افرادی که پس از بهبودی نسبی در بیمارستان بستری و مرخص شده و در خانه جدا شده اند ، این زمان حداقل سه هفته پس از شروع علائم خواهد بود. در هر دو مورد توصیه می شود برای شروع رابطه زناشویی با پزشک مشورت کنید.

منبع :
https://drghiasvand.com/%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DA%A9/
تاریخ انتشار :
2020-10-19 08:48:04

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا