چه زمانی باید کیبورد قدیمی را تعویض کنیم؟

آیا هنگام استفاده از صفحه کلید خود برای ساعات طولانی با مشکلی مواجه می شوید؟ آیا تجربه تایپ لذت بخش است؟ در اینجا چند نشانه وجود دارد که ممکن است بخواهید در صورت مواجهه با آنها به تعویض صفحه کلید خود فکر کنید.

کلیدهای سنگین

اگر در طول روز زمان زیادی را صرف تایپ می کنید، استفاده از کلیدهای نور باعث بهبود تجربه تایپ می شود. وقتی کلیدها سفت هستند یا فشار دادن آنها دشوار است، نوشتن به یک کار خسته کننده تبدیل می شود.

اگر از جمله افرادی هستید که از کیبوردهای مکانیکی استفاده می کنید، می دانید که تایپ با چنین کیبوردهایی بسیار خوشایند و راحت است. زیرا می توانید بدون فشار دادن زیاد انگشتان خود بنویسید. این نوع کیبوردها برای افرادی که هر روز زمان زیادی را صرف تایپ می کنند ایده آل هستند. بنابراین، اگر پس از مدتی استفاده از صفحه کلید متوجه شدید که تجربه تایپ خوبی مانند قبل را ندارید، بهتر است آن را جایگزین کنید.

تجربه نوشتن ناراحت کننده

صفحه کلید

کیبوردها در اندازه ها و طرح های مختلف موجود هستند. برخی از آنها بسیار جمع و جور هستند و برخی دیگر بسیار بزرگ هستند. هرچه اندازه صفحه کلید کوچکتر باشد، تعداد کلیدها کمتر است. یک صفحه کلید با اندازه کامل از 104 کلید استفاده می کند، اما حدود 60 درصد از صفحه کلیدها از 61 کلید استفاده می کنند.

اندازه و چیدمان صفحه کلید نقش مهمی در تجربه تایپ دارد. برخی از کاربران دوست دارند از صفحه کلیدهای کوچک استفاده کنند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند از صفحه کلیدهای بزرگ استفاده کنند. برخی از کاربران می خواهند فقط از کلیدهای اصلی استفاده کنند، اما وجود کلیدهای عددی در سمت راست صفحه کلید برای برخی از کاربران بسیار مهم است. بنابراین با توجه به نیاز خود باید بهترین مدل را از بین کیبوردهای مختلف انتخاب کنید تا در هنگام استفاده از آن تجربه بهتری داشته باشید.

کلیدهای بد

اگر تنها یک یا چند کلید روی کیبورد از کار بیفتد، با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد. گاهی اوقات می توانید مقداری چای روی صفحه کلید بریزید و حتی با عصبانیت برخی از این کلیدها را لمس کنید. ما در مورد کلیدهای فرسوده ای صحبت نمی کنیم که دیگر حرف روی آنها دیده نمی شود. بلکه منظور کلیدهایی است که دیگر جواب نمی دهند یا با فشار دادن گیر می کنند.

البته اگر کیبوردی که خریده اید مدل گران قیمتی باشد گاهی به دلیل نرم افزار دچار مشکل می شوید. در این صورت بهتر است درایور مرتبط با آن را به روز رسانی کنید. از طرف دیگر، اگر علاقه ای به تعمیر کیبورد ندارید، باید به فکر خرید کیبورد جدید باشید.

صداهای بلند

صفحه کلید

در حالی که برخی از افراد ممکن است از صدای بلند صفحه کلید هنگام تایپ لذت ببرند، این صداها بدون شک برای برخی از کاربران آزاردهنده هستند. بنابراین، اگر صدای کیبورد برای شما یا اطرافیانتان آزاردهنده است، باید به فکر تعویض آن باشید، مدل های زیادی در بازار وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

کیبوردهای مکانیکی معمولاً صدای زیادی تولید می کنند. البته برخی از کیبوردهای مکانیکی به گونه ای طراحی شده اند که صدای زیادی ایجاد نکنند. در هر صورت بهتر است قبل از خرید کیبورد مورد نظر را تست کنید تا ببینید از نظر راحتی و نویز نیاز شما را برآورده می کند یا خیر.

منبع: How To Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا