چگونه از دسکتاپ مجازی ویندوز 11 استفاده کنیم؟

دسکتاپ مجازی یکی از قابلیت های مفید ویندوز است که به زبان ساده می تواند تجربه چند مانیتور را برای افرادی که تنها از یک مانیتور استفاده می کنند شبیه سازی کند. ویندوز 11 نیز از این ویژگی بهره می برد و در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است.

دسکتاپ مجازی چیست؟

وقتی از کلمه دسکتاپ برای ویندوز استفاده می کنیم، معمولاً به محیط خاصی اشاره می کنیم که دارای تصویر پس زمینه و حاوی آیکون های مختلف است. اما از سوی دیگر، می‌توان از عبارت دسکتاپ برای توصیف نحوه چیدمان برنامه‌ها و آیکون‌ها نیز استفاده کرد. بنابراین، اگر یک میز چوبی با کاغذهای مختلف در قسمت های مختلف تصور کنید، کل این چیدمان را می توان رومیزی نامید. تعریف دوم برای دسکتاپ های مجازی نیز صدق می کند.

لازم به ذکر است که اگرچه ویندوز 10 نیز از این ویژگی استفاده می کند، اما در ویندوز 11 ویژگی دسکتاپ مجازی به طور کلی ساده تر و جذاب تر است و بنابراین احتمالاً استقبال بیشتری می شود.

چگونه یک دسکتاپ مجازی بسازیم؟

در ویندوز 11، می توانید دسکتاپ مجازی مورد نظر خود را تنها با کلیک بر روی یک نماد ایجاد کنید. برای این کار کافیست روی آیکون Task View در نوار وظیفه کلیک کنید که به صورت دو مربع روی هم قرار گرفته اند. همچنین می توانید به جای کلیک بر روی این نماد، کلیدهای Windows + Tab را روی صفحه کلید فشار دهید. اگر گزینه Task View را نمی بینید، آن را مخفی کرده اید. در این صورت کافیست روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و پس از انتخاب Taskbar Settings گزینه Task View را فعال کنید.

دسکتاپ مجازی

پس از کلیک بر روی Task View، صفحه جدیدی را مشاهده می کنید که در آن می توانید تمام پنجره های مربوط به برنامه های باز را مشاهده کنید. همچنین یک نوار افقی ضخیم در پایین مشاهده خواهید کرد که دسکتاپ مجازی سیستم را نشان می دهد. برای افزودن یک دسکتاپ مجازی جدید، باید روی نماد مثبت کلیک کنید یا Windows + Ctrl + D را فشار دهید.

دسکتاپ مجازی

این یک دسکتاپ مجازی ایجاد می کند که برای دسترسی به این محیط جدید باید روی آن کلیک کنید.

دسکتاپ مجازی

سپس به دسکتاپ مجازی می روید که از نظر ظاهری با محیط دسکتاپ اصلی سیستم شما تفاوتی ندارد. یعنی مثل همیشه می توانید برنامه های مختلف را باز و بسته کنید و کارهایی را که می خواهید انجام دهید. هنگامی که به دسکتاپ مجازی دیگری سوئیچ می کنید، تمامی این تغییرات و چیدمان ها ذخیره می شوند و به راحتی می توانید دوباره این محیط را مشاهده کنید.

دسکتاپ مجازی

علاوه بر این، در پنل Task View می توانید برنامه های مختلف را به دسکتاپ های مجازی مختلف منتقل کنید. از جمله ویژگی های این قابلیت می توان به استفاده از تصاویر پس زمینه مختلف برای هر یک از این محیط ها اشاره کرد تا بتوانید به راحتی محیط های مختلف را شناسایی کنید.

چگونه می توانم دسکتاپ مجازی را حذف کنم؟

دسکتاپ مجازی

برای حذف یک دستگاه دستی مجازی، ابتدا باید روی نماد Task View کلیک کنید یا کلیدهای Windows + Tab را فشار دهید. سپس نشانگر ماوس را روی دسکتاپ مجازی مورد نظر نگه دارید تا نماد X در گوشه سمت راست بالای آن ظاهر شود. سپس با کلیک بر روی این آیکون به راحتی می توانید دسکتاپ مجازی مورد نظر را حذف کنید.

همچنین، با فشار دادن کلیدهای Windows + Tab و سپس با استفاده از کلیدهای جهت دار روی صفحه کلید، دسکتاپ مجازی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و سپس کلید Delete را فشار دهید. با حذف این دسکتاپ های مجازی، تمامی اپلیکیشن هایی که روی آن ها باز هستند به دسکتاپ مجازی سمت چپ منتقل می شوند.

منبع: How to Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا