چگونه رمز وای‌فای مودم را تغییر دهیم؟

این روزها تقریباً هر خانه ای یک مودم وای فای دارد که برای اتصال به اینترنت استفاده می شود. اما برای افزایش امنیت، باید رمز عبور شبکه وای فای را مشخص کنید. مودم ها به صورت پیش فرض دارای رمز وای فای ساده هستند و به همین دلیل در ادامه به نحوه تغییر رمز وای فای مودم می پردازیم.

نحوه تغییر رمز مودم

ابتدا باید به قسمت تنظیمات مودم بروید. برای اکثر مودم ها، می توانید این کار را با وارد کردن آدرس IP 192.168.1.1 یا 192.168.0.1 انجام دهید.

رمز وای فای مودم را تغییر دهید

اگر به دلایلی این IP کار نمی کند، می توانید آدرس IP را در پشت بدنه مودم پیدا کنید.

رمز وای فای مودم را تغییر دهید

سپس باید یوزر و پسورد مودم را وارد کنید، در بیشتر موارد باید برای هر دو admin بنویسید.

رمز وای فای مودم را تغییر دهید

اگر این نام کاربری و رمز عبور کار نمی کند، می توانید آنها را در پشت مودم پیدا کنید.

در قسمت تنظیمات، به دنبال عباراتی مانند Wireless، Wireless Security یا WLAN بگردید.

چگونه رمز وای‌فای مودم را تغییر دهیم؟

در قسمت Wi-Fi Password باید رمز عبور جدید مورد نظر را وارد کنید. توصیه می کنیم از رمزهای عبور ساده و ترکیب حروف و اعداد استفاده نکنید.

رمز مودم رو عوض کن

در نهایت برای ذخیره روی Save یا Apply کلیک کنید. با این تغییر رمز، باید از رمز جدید در تمامی گجت های خود برای اتصال به مودم استفاده کنید. در مورد پروتکل امنیتی، توصیه می کنیم از روش های قدیمی مانند WEP، WPA1 و WPA2-TKIP استفاده نکنید، بلکه به جای آن از استانداردهای جدید مانند WPA2 Personal یا WPA3 Personal استفاده کنید.

اگر رمز مودم وای فای را فراموش کردید چه باید کرد؟

اگر رمز وای فای مودم را فراموش کرده اید، می توانید مستقیماً سیستم را با استفاده از کابل اترنت به مودم متصل کنید. اما اگر به چنین کابلی دسترسی ندارید، باید مودم را ریست کنید. برخی از مودم ها از دکمه تنظیم مجدد استفاده می کنند و برخی دیگر از شما نیاز به استفاده از پین دارند.

چگونه رمز وای‌فای مودم را تغییر دهیم؟

بعد از ریست مثل روز اول دوباره وارد تنظیمات مودم شده و تغییرات دلخواه را اعمال کنید.

منبع: businessinsider

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا