فناوری اطلاعات

چگونه صفحه گوشی اندرویدی را با نگاه کردن روشن نگه داریم؟

با خاموش کردن صفحه نمایش ، تلفن ها در مصرف باتری صرفه جویی می کنند. با این حال ، لمس مداوم صفحه نمایش به این معنی نیست که از تلفن استفاده نمی کنید. برخی از گوشی های اندرویدی دارای ویژگی هستند که می توانید تنها با نگاه کردن به صفحه آن را روشن و خاموش کنید.

قابلیت روشن نگه داشتن صفحه نمایش هنگام تماشا ابتدا توسط سامسونگ معرفی شد ، اما بعداً در مارک های دیگر دستگاه ها گسترش یافت. در حال حاضر ، علاوه بر گوشی های گلکسی سامسونگ ، گوشی های گوگل پیکسل نیز از همین قابلیت برخوردارند.

سپس با Digicala Mag بپیوندید تا ببینید چگونه می توانید صفحه نمایش تلفن خود را با یک نگاه ذخیره کنید.

از ویژگی Screen Attention در گوشی های پیکسلی استفاده کنید

ویژگی که در مقدمه درباره آن صحبت کردیم ، Google Screen Attention در گوشی های پیکسلی نام دارد. این ویژگی با استفاده از دوربین سلفی گوشی بررسی می کند که آیا کاربر به صفحه نمایش نگاه می کند یا خیر.

ابتدا ، نوار ابزار تنظیمات سریع گوشی را به پایین بکشید و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا وارد تنظیمات شوید.

سپس به برگه Display بروید.

به برگه Advanced بروید و گزینه Attention را روی صفحه بیابید.

حالا کلید را فعال کنید. این است!

از این پس ، هر بار که به صفحه تلفن خود نگاه می کنید ، تلفن همراه شما با تشخیص این مشکل از خاموش شدن صفحه جلوگیری می کند. خوشبختانه این ویژگی تأثیر چندانی بر باتری گوشی شما ندارد.

با این حال ، اگر فکر می کنید این امر بر باتری تأثیر زیادی گذاشته است ، همیشه می توانید به راحتی این گزینه را از همان مسیری که ذکر کردیم غیرفعال کنید.

از ویژگی Smart Stay در گوشی های گلکسی سامسونگ استفاده کنید

سامسونگ این ویژگی را Smart Stay نامید. البته وقتی وارد تنظیمات می شوید ، نام دیگری را مشاهده خواهید کرد. این ویژگی مانند گوشی های گوگل پیکسل از دوربین سلفی برای تشخیص اینکه آیا کاربر به صفحه نمایش نگاه می کند یا نه استفاده می کند.

برای استفاده از این ویژگی ، ابتدا نوار ابزار را به پایین بکشید و نماد چرخ دنده را از تنظیمات انتخاب کنید.

سپس به برگه Advanced Features بروید.

حالا گزینه Gestures and Gestures را انتخاب کنید.

در نهایت ، کلید Keep Screen On On Through View را فعال کنید.

از آنجا که این ویژگی فقط از دوربین سلفی استفاده می کند ، تأثیر کمی بر میزان مصرف باتری گوشی شما خواهد داشت. اما اگر فکر می کنید مصرف این باتری زیاد است ، می توانید آن را در هر زمان که ما گفتیم غیرفعال کنید.

منبع: Howtogeek

به

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا