چگونه فایل‌های قرار گرفته در سطل زباله‌ی ویندوز را بازیابی کنیم؟

اگرچه ما معمولا فایل های غیر ضروری را در سطل بازیافت ویندوز قرار می دهیم، اما شکی نیست که گاهی اوقات برخی از فایل ها به اشتباه حذف می شوند. اکثر کاربران این تجربه را دارند، اما خوشبختانه فرآیند بازیابی فایل ها از سطل بازیافت ویندوز بسیار ساده و آسان است.

لازم به ذکر است که اگر می خواهید فایل ها و پوشه های بسیار بزرگی را در سطل بازیافت قرار دهید، معمولاً این پیغام وجود دارد که فایل موجود در سطل بازیافت بیش از حد بزرگ است و بهتر است آن را به طور کامل حذف کنید. اگر مرتکب چنین اشتباهی شدید، باید از روش های پیشرفته و پیچیده تری برای بازیابی فایل های پاک شده استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که به راحتی می توانید ظرفیت سطل بازیافت ویندوز را تغییر دهید.

نوشته های مشابه

بازیابی فایل ها از سطل بازیافت ویندوز

آیکون سطل زباله معمولا روی دسکتاپ قابل مشاهده است و اگر آن را ندارید می توانید با رفتن به تنظیمات دسکتاپ گزینه نمایش آن را فعال کنید. اگر نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، انتهای این مقاله را ببینید.

سطل بازیافت ویندوز

با دوبار کلیک کردن روی این آیکون به سطل بازیافت ویندوز می روید و فایل های پاک شده را مشاهده می کنید.

سطل بازیافت ویندوز

اگر تعداد فایل های حذف شده زیاد باشد، احتمالاً یافتن پوشه یا فایلی که به اشتباه حذف کرده اید دشوار خواهد بود. بنابراین بهتر است در این محیط کلیک راست کرده و سپس در قسمت Sort by گزینه Delete Date را انتخاب کنید تا آخرین فایل های حذف شده در بالای لیست قرار گیرند.

سطل بازیافت ویندوز

پس از یافتن فایل یا پوشه، روی آن راست کلیک کرده و سپس روی Recover کلیک کنید.

سطل بازیافت ویندوز

اگر به طور ناخواسته بیش از یک فایل یا پوشه را حذف کنید، راه های مختلفی برای افزایش سرعت انتخاب آنها وجود دارد. ساده ترین راه این است که کلید Ctrl را روی صفحه کلید نگه دارید و فایل ها و پوشه های مورد نظر را انتخاب کنید. سپس پس از انتخاب، باید راست کلیک کرده و Restore را بزنید.

سطل بازیافت ویندوز

اگر فایل ها و پوشه ها در یک ردیف هستند، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، می توانید ابتدا c file را انتخاب کنید و سپس کلید Shift را نگه دارید. بنابراین، هنگامی که فایل j را انتخاب می کنید، تمام فایل های بین این دو انتخاب می شوند.

زباله ها

نماد سطل زباله را روی دسکتاپ نشان دهید

اگر نمی توانید نماد سطل زباله را در دسکتاپ ویندوز ببینید، می توانید به راحتی آن را نمایش دهید. اگر هیچ یک از آیکون های اصلی روی دسکتاپ قابل مشاهده نیست، باید در آن محیط کلیک راست کرده و سپس در قسمت View روی Show Desktop Icons کلیک کنید.

زباله ها

از طرف دیگر، نماد سطل زباله را می توان به طور کامل غیرفعال کرد. در این صورت در منوی Start وارد Themes و تنظیمات مربوطه شده و سپس به قسمت Desktop Icon Settings بروید. در این قسمت می توانید به راحتی گزینه سطل زباله را فعال کنید.

زباله ها

به طور کلی، اگر به طور تصادفی یک فایل یا پوشه را در سطل بازیافت ویندوز قرار دادید، بهتر است سریع شروع کنید. زیرا بسته به تنظیمات ویندوز می توان فایل های مورد نظر را برای همیشه پاک کرد. در مورد فایل هایی که به طور کامل پاک شده اند نیز همینطور است. اگرچه برای بازیابی آنها باید از روش های پیچیده تری استفاده کنید، اما هر چه زودتر شروع به کار کنید، شانس موفقیت شما بیشتر می شود. .

منبع: How To Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا