چگونه پالت رنگی گوشی‌های سامسونگ را تغییر دهیم؟

اگر از گوشی جدید سامسونگ استفاده می کنید، حتما می دانید که پس از دریافت اندروید 12، قابلیت جدیدی به نام Color Palette اضافه شده است که رنگ قسمت های مختلف سیستم را با توجه به رنگ پس زمینه تغییر می دهد. در این مقاله نحوه تغییر پالت رنگ گوشی های سامسونگ را به شما آموزش می دهیم.

در حال حاضر تمامی گوشی های سامسونگ که از One UI 4.0 و اندروید 12 به بالا استفاده می کنند، قابلیت جدیدی به نام Color Palette را در دستگاه خود دارند که جدا از قسمت Theme است اما در همان دسته تغییر ظاهر قرار می گیرد. برای استفاده از این ویژگی، باید از همان تم پیش‌فرض در گوشی‌های سامسونگ خود استفاده کنید، زیرا با استارترهای شخص ثالث سازگار نیست.

پالت رنگی گوشی های سامسونگ چه کار می کند؟

چگونه پالت رنگی گوشی‌های سامسونگ را تغییر دهیم؟

قبل از اینکه به نحوه تغییر پالت رنگ گوشی های سامسونگ بپردازیم، ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که این ویژگی چیست و در گوشی های سامسونگ چه کاربردی دارد؟ پالت رنگ در واقع مجموعه ای از رنگ ها است که از کاغذ دیواری شما گرفته شده است. سپس از همین رنگ ها برای تغییر رنگ سایر قسمت های سیستم عامل مانند منوی اعلان، منوی مخاطبین، نماد برنامه و غیره استفاده می شود. در واقع نسخه سبکتر که تم کلی گوشی را تغییر می دهد، پالت رنگ نامیده می شود.

چگونه پالت رنگ را تغییر دهیم؟

قبل از تغییر تنظیمات پالت رنگ، باید مطمئن شوید که کاغذدیواری انتخابی خود را دوست دارید. زیرا منبع رنگی که در قسمت Color Palette نشان داده شده است دقیقاً کاغذ دیواری شماست. وقتی از این موضوع مطمئن شدید، اکنون زمان تغییر پالت رنگ است. البته به خاطر داشته باشید که منوی پالت رنگ اغلب پس از تغییر پس زمینه باید نمایش داده شود، اما اگر به دلایلی این اتفاق نیفتاد، این مراحل را دنبال کنید.

چگونه پالت رنگی گوشی‌های سامسونگ را تغییر دهیم؟

  • همانطور که در بالا نشان داده شده است، پانل اعلان ها را به پایین بکشید و وارد تنظیمات اولیه گوشی شوید.

پالت رنگ سامسونگ

  • همچنین باید اشاره کنیم که با زدن و نگه داشتن صفحه اصلی و انتخاب گزینه Wallpaper and Style می توانید به قسمت Color Palette نیز دسترسی داشته باشید که راه مستقیم و آسان تری است.

پالت رنگ سامسونگ

  • در این مرحله باید از بین گزینه های مختلف در منوی تنظیمات، گزینه Wallpaper and style را کلیک کنید.

چگونه پالت رنگی گوشی‌های سامسونگ را تغییر دهیم؟

  • حالا گزینه Color Palette را بزنید تا منوهای مختلف آن نمایش داده شود.

پالت رنگ سامسونگ

  • همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است، پنج رنگ مختلف به شما نمایش داده می شود که می توانید از بین آنها مطابق با رنگ پایه رابط کاربری خود انتخاب کنید.

پالت رنگ سامسونگ

به همین ترتیب می توانید گزینه ای را که می توانید فعال کنید را مشاهده کنید. با فعال کردن این گزینه، هر رنگی که از بین این پنج گزینه انتخاب می‌کنید، رنگ آیکون‌های رسمی اپلیکیشن سامسونگ را نیز تغییر می‌دهد تا ظاهری یکدست‌تر به گوشی بدهد. به یاد داشته باشید که این تنها زمانی اتفاق می افتد که به طور پیش فرض از استارت سامسونگ خود استفاده می کنید.

چگونه پالت رنگی گوشی‌های سامسونگ را تغییر دهیم؟

  • پس از انجام مراحل بالا، روی Finish کلیک کنید و منتظر بمانید تا تغییرات اعمال شوند.

به راحتی می توانید رنگ قسمت Color Palette گوشی های سامسونگ را تغییر دهید. به خاطر داشته باشید که هر بار که تصویر پس زمینه را تغییر می دهید، پالت رنگ شما با پنج رنگ جدید به روز می شود تا با رنگ غالب کاغذ دیواری مطابقت داشته باشد، که می توانید در مسیر ذکر شده در بالا بروید، یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

منبع: How-to-Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا