چگونه کار می کند P2P

فناوری Peer to Peer (P2P) – نحوه عملکرد:

آیا تاکنون فکر کرده اید که چگونه P2P کار می کند؟ این راهنما عمده ترین خدمات P2P و نحوه عملکرد آنها را اجرا می کند. فناوری Peer to Peer به افراد اجازه می دهد تا فایلها را از طریق شبکه در اینترنت به اشتراک بگذارند. اکثر مردم اکنون از آنچه به عنوان نسل دوم P2P شناخته می شود استفاده می کنند که با نسل قبلی خود مانند Napter تفاوت دارد و نسل دوم سرور مرکزی ندارد و همین امر خاموش کردن آن را دشوار می کند.

خدمات نسل اول P2P چگونه کار کردند:

یک ارتباط توسط همسالان ایجاد می شود که همسایه دیگری را برای تماس پیدا می کند. هر همتای فعال آدرس خود را مبادله می کند. هنگامی که یک اتصال برقرار شد ، کاربر می تواند فایل ها را جستجو کند. هنگامی که جستجو ارسال می شود ، به تمام گره های موجود در لیست مخاطب خود متصل می شود. سپس نتایج نمایش داده می شود و یک تماس برقرار می شود.

خدمات P2P از نسل دوم چگونه کار می کند:

Gnutella2: هابها برای جستجوی سریع فایل مورد استفاده قرار می گیرند و روش اصلی “نظیر جستجو” را از بین می برند. در عوض ، آنها لیستی از پرونده ها را در پرونده های “همکار” (همتا) ذخیره می کنند ، بنابراین زمان جستجو را بسیار کاهش می دهند.

مزایا: بر خلاف ناپستر ، اگر یکی از هاب ها از کار بیفتد ، شبکه زنده می ماند.

مضرات: این شبکه باعث دوام بیشتر از نسل اول P2P نمی شود.

نوتلا 2: [http://www.gnutella.com]

FastTrack: برنامه هایی مانند Kazaa و iMesh از پروتکل FastTrack استفاده می کنند. همسالان معمولی به یک گره فوق العاده متصل می شوند که درست مانند یک محور عمل می کند. Supernodes همچنین به بسیاری از ابرنواخترهای دیگر متصل می شود ، به این ترتیب امکان جستجوی سریع نمایش داده شد. همسالان پس از پیدا کردن پرونده ارتباط مستقیمی با مشتری برقرار می کنند.

مزایا: هر مشتری می تواند به یک گره فوق العاده تبدیل شود.

معایب: فساد پرونده رخ می دهد.

مشتریان شامل: Kazaa (www.kazaa.com) و iMesh (www.imesh.com)

BitTorrent: از فایلهای .torrent برای ذخیره اطلاعات درمورد پرونده به اشتراک گذاشته شده استفاده می شود. پس از باز کردن پرونده تورنت ، مشتری با ردیابی تماس می گیرد که مشتری را در آن پرونده قرار می دهد و سایر همسالان / مشترکین در آن حضور می یابد. BitTorrent با انتقال قسمتهای کوچکی از پرونده ها (حتی از طریق چندین اتصال) ، ضمن بارگیری ، کار می کند. در حالی که بارگیری ادامه دارد ، پرونده ها برای فساد اسکن می شوند. Leechers افرادی هستند که بارگیری نمی کنند و بارگیری نمی شوند و در بعضی از مکان ها توهین می کنند که این امر مانع از دانلود بیشتر از این می شود.

مزایا: بسیار سریع برای پرونده های رایج و جدید.

معایب: ردیاب ها غیر قابل اعتماد هستند و در صورت خراب شدن ، پرونده از بین می رود.

مشتریان شامل: Azureus (www.azureus.com) ، Shareaza (www.shareaza.com) هستند.

شبکه EDonkey: Edonkey بر اساس همان اصل P2P نسل اول عمل می کند ، فقط هر کس می تواند سرور شود. مشتریان برای بارگیری پرونده ها با سرور ارتباط برقرار می کنند و قطعات تصادفی را می توان به هر ترتیب بارگیری کرد و در انتها گروه بندی کرد.

مزایا: بدون آسیب به پرونده و مجازات زالو.

معایب: کاربران می توانند به طور ناعادلانه مجازات شوند.

ادونکه: [http://www.edonkey2000.com]

منبع! کپی رایت 2005

کلیه حقوق محفوظ است.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا