چگونه گوشی سامسونگ را ریست فکتوری کنیم؟

اگر گوشی سامسونگ شما با مشکلات جزئی یا عمده مواجه است، یا اگر می خواهید آن را بفروشید، باید بازنشانی کارخانه ای را در نظر بگیرید. با این کار تمام اطلاعات و داده های گوشی پاک می شود و به حالت اول برمی گردد. در زیر به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

نحوه انجام بازنشانی کارخانه ای

اگر گوشی شما مشکل نرم افزاری جدی ندارد، به راحتی می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات از گزینه فکتوری ریست استفاده کنید. اما اگر به دلایلی نمی توانید این کار را انجام دهید، باید آن را از طریق “حالت بازیابی” انجام دهید. حتی اگر گوشی شما روشن نمی شود، می توانید از این حالت استفاده کنید. با توجه به اینکه این حالت پیشرفته است، فقط در صورتی که به قسمت تنظیمات دسترسی ندارید از آن استفاده کنید.

به طور کلی، توصیه می کنیم قبل از بازنشانی کارخانه ای گوشی سامسونگ، از تمام اطلاعات مهم نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بعداً برای دسترسی به آنها مشکلی نداشته باشید.

بازنشانی کارخانه از طریق بخش تنظیمات

ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی سامسونگ خود بروید.

به قسمت تنظیمات بروید و سپس روی General Management ضربه بزنید.

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

در این منو گزینه Reset را انتخاب کنید.

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

در صفحه بازنشانی، روی بازنشانی داده های کارخانه ضربه بزنید.

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

در پایین این صفحه می توانید گزینه Reset را مشاهده کنید که باید آن را فشار دهید.

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

در این قسمت گوشی از شما می خواهد که یک پین کد یا یک الگوی تنظیم شده برای صفحه قفل وارد کنید و پس از آن فرآیند پاک کردن تمامی اطلاعات آغاز می شود. اگر قبلا اکانت سامسونگ را به گوشی خود وصل کرده اید، از شما خواسته می شود رمز عبور حساب مورد نظر را وارد کنید.

پس از تکمیل این فرآیند، مانند روز اول پس از خرید، پیام خوش آمدگویی را مشاهده می کنید و می توانید شروع به استفاده از تلفن کنید.

تنظیم مجدد کارخانه با حالت بازیابی

اما اگر گوشی سامسونگ شما روشن نمی شود یا با مشکلات نرم افزاری جدیدی مواجه شده است، باید از حالت بازیابی برای بازگرداندن تنظیمات کارخانه استفاده کنید.

برای استفاده از این روش ابتدا باید گوشی خود را خاموش کنید. در حالی که تلفن شما خاموش است، دکمه های افزایش صدا و پاور را همزمان نگه دارید. این گوشی را در حالت ریکاوری قرار می دهد.

اگر گوشی با این روش وارد حالت ریکاوری نشد، ابتدا آن را به شارژر وصل کنید و بعد از چند دقیقه با نگه داشتن دکمه های پاور و افزایش صدا، آن را تکرار کنید.

پس از ورود به این حالت، می توانید با استفاده از دکمه های تنظیم صدا، گزینه های مختلفی را انتخاب کنید. در این منو باید به دنبال گزینه Wipe Data/Factory Reset بگردید. پس از آن با استفاده از دکمه پاور گزینه مورد نظر انتخاب می شود.

چگونه گوشی سامسونگ را ریست فکتوری کنیم؟

در صفحه بعد باید گزینه Factory Data Reset را انتخاب کنید.

چگونه گوشی سامسونگ را ریست فکتوری کنیم؟

پس از اتمام فرآیند پاک کردن اطلاعات، گزینه Reboot System Now را در همان منو انتخاب کنید تا گوشی پس از راه اندازی مجدد به حالت عادی بازگردد.

چگونه گوشی سامسونگ را ریست فکتوری کنیم؟

با استفاده از یکی از این دو روش می توانید گوشی سامسونگ خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید.

منبع: How To Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا