کاربران اپل فعلا نمی‌توانند از تماس تصویری تلگرام استفاده کنند 

با توجه به گسترش بیماری کووید 19 در سراسر جهان، بسیاری از مردم برای حفظ سلامت خود به استفاده از تلفن همراه خود برای برقراری ارتباط با دیگران روی آورده اند. بررسی ها نشان می دهد که در این مدت استفاده از امکاناتی مانند تماس تصویری و پیام رسانی در اپلیکیشن های پیام رسان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

در این مدت شرکت های مختلفی اپلیکیشن های تماس تصویری را نیز معرفی کردند و برخی از شرکت های قدیمی قابلیت تماس تصویری را به اپلیکیشن های پیام رسان خود اضافه کردند.

چند روز پیش تلگرام در آپدیت جدیدی به مناسبت هفتمین سالگرد تولد خود از اضافه شدن قابلیت تماس تصویری به اپلیکیشن پیام رسان خود خبر داد.

این قابلیت تلگرام از رمزگذاری ویژه این اپلیکیشن نیز بهره می برد تا کاربران در هنگام برقراری تماس تصویری نگران هکرها و سایر افرادی نباشند که از اطلاعات آنها استفاده می کنند (تلگرام چهار ایموجی ویژه بلندگو را برای اطمینان از امنیت مکالمات تصویری نشان می دهد).

اگرچه کاربران این پیام رسان های اندرویدی هم اکنون می توانند از این قابلیت استفاده کنند که هنوز در مرحله آلفا است. متاسفانه خبر بدی برای کاربران اکوسیستم اپل داریم و باید بگویم که این قابلیت تلگرام در حال حاضر روی این پلتفرم موجود نیست.

علیرغم اینکه تلگرام برای اولین بار این آپدیت جدید را برای کاربران اپل خود در اپ استور منتشر کرد. اما به دلیل عدم تایید اپل، کاربرانی که این آپدیت جدید را نصب کرده اند، باز هم نمی توانند از این قابلیت جدید استفاده کنند. انتظار می رود تاییدیه اپل در مورد قابلیت های جدید تلگرام به زودی منتشر شود.

برخلاف تلگرام، واتس اپ، رقیب دیرینه این پیام رسان، امکان تماس های ویدیویی گروهی با حداکثر هشت نفر را ارائه می دهد. قابلیت جدید تلگرام هنوز از تماس تصویری گروهی پشتیبانی نمی کند اما به نظر می رسد تلگرام قصد دارد در ماه های آینده تماس های تصویری گروهی را به اپلیکیشن خود اضافه کند.

تلگرام حدود 400 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد که این برنامه پیام‌رسانی فوری را به یکی از ده برنامه پیام‌رسان برتر دنیا تبدیل کرده است.

هم اکنون می توانید برای نصب آپدیت های تلگرام و استفاده از قابلیت جدید با استفاده از گوگل پلی یا اپ استور، آخرین نسخه این برنامه را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.

منبع: Phone Arena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا