کاربران پیکسل 6 یک گام دیگر به قابلیت تشخیص چهره نزدیک‌تر شدند

هدفون های سری Pixel 6 برای اولین بار در این خانواده با حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر معرفی شدند. البته دقت و سرعت پایین این سنسور توسط بسیاری از کاربران تست شده است. در ماه‌های اخیر گزارش‌های زیادی از تلاش‌های گوگل برای ارائه تشخیص چهره برای این گوشی‌ها منتشر شده است و به نظر می‌رسد گوگل اکنون یک قدم به این هدف نزدیک‌تر شده است.

یکی از کاربران Reddit هنگام راه‌اندازی تلفنی که دارای گزینه تشخیص چهره است، تصویری را روی صفحه نمایش پیکسل 6 پست کرد. اما وی خاطرنشان کرد که چنین گزینه ای فعال نیست و نمی توان از آن استفاده کرد. به نظر می رسد مراحل آماده سازی این قابلیت هنوز کامل نشده و این گزینه از قبل در گوشی قرار گرفته است. البته این اقدام نشان می دهد که این کاربران احتمالا در آینده نزدیک با دریافت به روز رسانی نرم افزاری از این قابلیت بهره خواهند برد.

پیکسل 6

لازم به ذکر است که در سال 2019 گوشی های سری پیکسل 4 از سنسور خاصی برای تشخیص چهره استفاده می کردند. اما گوگل در نهایت این ویژگی را رد کرد و پیکسل 6 از چنین سنسوری استفاده نمی کند. بنابراین ویژگی مورد نظر برای این کار مبتنی بر دوربین سلفی خواهد بود که امنیت چندانی ندارد. اما با توجه به زمانی که گوگل صرف توسعه این قابلیت کرده است، به نظر می رسد این شرکت می خواهد امنیت این قابلیت را تا حد امکان از طریق روش های نرم افزاری افزایش دهد.

در هر صورت، احتمالاً این ویژگی مورد استقبال برخی از کاربران قرار خواهد گرفت، زیرا مانند بسیاری از کاربران، بسیاری از گوشی ها می توانند علاوه بر حسگر اثر انگشت، از تشخیص چهره برای باز کردن قفل گوشی نیز استفاده کنند.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا