کارکنان اپل نسبت به سیاست جدید کاری این شرکت معترض هستند

بر اساس گزارش های منتشر شده، کارمندان اپل به سیاست کاری جدید این شرکت مبنی بر الزام کارکنان به کار حداقل سه روز در هفته که از ماه آینده اجرایی می شود، اعتراض دارند.

در اوایل این ماه، اپل خط مشی کاری جدیدی را به کارمندان اطلاع داد که طبق آن کارکنان باید در روزهای سه شنبه، پنجشنبه و سومین روز تعیین شده توسط تیم ها در دفتر حضور داشته باشند. طبق گزارش جدید فایننشال تایمز، تعداد زیادی از کارمندان اپل از سیاست کاری جدید ناراضی هستند و خواهان تغییر و بازنگری در این برنامه کاری جدید شده اند.

این گزارش به نامه ای اشاره می کند که توسط گروه “Apple Together” نوشته شده و کارکنان آسیب دیده نیز آن را امضا کرده اند. مدتی است که اپل به دنبال بازگرداندن کارمندان خود به شیوه کار حضوری است. تیم کوک، مدیر عامل اپل نیز از تمایل مدیران شرکت برای بازگشت به رویه های کاری رو در رو برای حمایت از همکاری و تعامل رو در رو دفاع کرد.

از سوی دیگر، گروه Apple Together به این موضوع که مدیران این شرکت به خواسته بسیاری از کارمندان اپل احترام نمی گذارند واکنش نشان داده و گفته اند که استفاده از روش کار از راه دور باعث می شود کارمندان وظایف خود را با دقت و روحیه بسیار بهتری انجام دهند. . این گروه همچنین خواستار تجدید نظر مدیران اپل در سیاست کاری جدید اتخاذ شده شد.

کارمندان اپل

Apple Together اضافه کرد که اپل نباید کارکنان خود را مجبور به رعایت قوانینی کند که آنها با آنها ارتباط برقرار نمی کنند. ضمناً در این نامه آمده است که روش کار حضوری اتلاف وقت و منابع روحی و جسمی کارکنان است. همچنین بحث هایی در مورد تأثیر مدل های ترکیبی بر تنوع کارکنان وجود دارد. به گفته آنها، این امر باعث می شود اپل سرزنده تر، توانمندتر و شاداب تر شود.

در این نامه کارمندان اپل از مدیران خواستند که با آنها انعطاف بیشتری داشته باشند. به گفته آنها، اپل به جای ممنوعیت کار از راه دور، باید از آن حمایت کند تا کارمندان بتوانند احساس راحتی کنند و به راحتی مشکلات را در صورت بروز حل کنند. باید دید اپل چه پاسخی به این اعتراضات خواهد داد.

طبق برنامه فعلی اپل، این طرح باید از 14 سپتامبر اجرا شود و کاربران موظفند حداقل سه روز در هفته به صورت حضوری به وظایف خود عمل کنند. در صورت اجرای سیاست جدید، اپل به چندین شرکت فناوری و مالی دیگر می‌پیوندد که با کاهش تعداد موارد ابتلا به کرونا، مجبور به بازگشت به دفتر خود شده‌اند. در این راستا باید به تسلا اشاره کرد که از کارمندان خود خواست که در ابتدای ژوئن به دفاتر خود بازگردند.

منبع: ماکرومورها

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا