فناوری اطلاعات

کالبدشکافی اپل واچ اولترا از دشوار بودن تعمیر آن خبر می‌دهد

سایت iFixit که در زمینه بررسی امکان تعمیر گجت ها فعال است اقدام به تشریح ساعت هوشمند اپل واچ اولترا کرد. در همین زمینه ویدئویی نیز منتشر شده است که رویکرد اپل را برای ساخت این محصول نشان می دهد.

اگرچه اپل واچ اولترا به عنوان یک ساعت هوشمند مقاوم معرفی شد، اما وب سایت iFixit علاوه بر نقاط ضعف مربوط به قابلیت تعمیر، به نقاط ضعف مربوط به دوام آن نیز اشاره کرد. به عنوان مثال، لبه های برجسته اطراف نمایشگر، که برای محافظت از این پنل طراحی شده اند، تنها در برابر ضربه های جانبی به خوبی عمل می کنند. بنابراین، ضربه مستقیم به پانل همچنان خطر آسیب بالایی را به همراه دارد. همچنین برای تعویض باتری باید نمایشگر را از بدنه جدا کرد که بدون آسیب دیدن نمایشگر بسیار مشکل است.

همچنین، پس از برداشتن پنل پشتی سرامیکی، مهر و مومی که داخل ساعت را در حین غواصی خشک نگه می دارد، اساساً ناپدید می شود. تعویض این واشر اصلا آسان نیست و نیاز به نصب بسیار دقیق دارد.

به طور کلی تعمیر گجت های اپل کار ساده ای نیست و اپل واچ اولترا نیز همین روند را ادامه داد. البته در پایان این کالبدشکافی، سایت iFixit مهندسی دقیق اپل را برای ایجاد چنین محصولی تحسین کرد.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا