کالبدشکافی مک استودیو از احتمال ارتقاپذیری حافظه‌ی SSD خبر می‌دهد

اپل بالاخره Mac Studio PC را منتشر کرد و طبق معمول ویدیوهای کالبدشکافی در حال انتشار است. در همین حال یکی از کانال های معروف یوتیوب مک استودیو را کالبد شکافی کرده است که نشان از قابلیت ارتقا حافظه SSD آن دارد.

ابتدا در این ویدیو نحوه باز کردن بدنه مک استودیو را مشاهده می کنیم. در نگاه اول مک استودیو پیچ ندارد، اما اگر قسمت پلاستیکی پایین قاب را بردارید، چهار پیچ خواهید داشت. به محض برداشتن قسمت پایین و بررسی اجزای داخل بدنه، کارشناس کانال یوتیوب به این نتیجه رسید که حافظه SSD قابل افزایش است. مانند مک پرو، مک استودیو از دو درگاه SSD ویژه به صورت داخلی استفاده می کند که نسبتاً در دسترس کاربر است.

مشخصات Macs Studio اپل بیان می‌کند که فضای ذخیره‌سازی «در دسترس کاربر نیست» و اگر مشتریان احساس کنند در آینده به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز خواهند داشت، باید مدل‌های مبتنی بر حافظه را خریداری کنند. اما عبارت «در دسترس کاربر نیست» امکان ارتقا SSD را بالا می برد. اگرچه اپل هنوز این موضوع را تایید نکرده است، اما لازم به ذکر است که این شرکت کیت ارتقاء SSD مخصوص مک پرو را نیز به فروش می رساند.

در این ویدیو همچنین می‌توان دید که ماژول SSD قابل جابجایی است که نشانه دیگری از ارتقای حافظه SSD مک اس استودیو است. البته مانند سایر تراشه های مبتنی بر تراشه های خاص، راهی برای ارتقاء رم وجود ندارد زیرا با سیستم یکپارچه شده است. در هر صورت، اگر ارتقاء SSD واقعا امکان پذیر باشد، اپل بدون شک اطلاعات بیشتری را در هفته ها یا ماه های آینده ارائه خواهد کرد.

منبع: 9To5Mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا