اپلیکیشن و نرم‌افزار

کامپیوترهای ناسازگار با ویندوز 11 برخلاف انتظار آپدیت دریافت کرده‌اند

هنگامی که مایکروسافت ویندوز 11 را معرفی کرد، به زودی مشخص شد که اکثر رایانه ها نمی توانند این سیستم عامل را نصب کنند. مهم ترین محدودیت این نسخه جدید پردازنده ها هستند و مایکروسافت می گوید سیستم شما باید از پردازنده های عرضه شده در چند سال اخیر استفاده کند. اما سرانجام ، مایکروسافت اعلام کرد که سیستم های قدیمی می توانند ویندوز 11 را نصب کنند ، اما به روز رسانی دریافت نمی کنند.

کاربرانی که ویندوز 11 را بر روی سیستم های قدیمی خود نصب کرده اند، اکنون از به روز رسانی مطلع خواهند شد. چند روز پیش اولین آپدیت این سیستم عامل منتشر شد که بر خلاف انتظار برای سیستم های قدیمی نیز برنامه ریزی شده است. اگرچه مایکروسافت اعلام کرده است که برای سیستم های ناسازگار با ویندوز 11 به روز رسانی ارائه نمی دهد، اما از سوی دیگر صفحه ای را برای نصب این سیستم عامل بر روی سیستم های ناسازگار به سایت خود اختصاص داده است.

مایکروسافت در بخشی از این صفحه نوشت که اگر ویندوز 11 را بر روی یک سیستم قدیمی نصب کنید، دیگر واجد شرایط دریافت به روز رسانی نخواهید بود. وی همچنین خاطرنشان می کند که خسارت وارده به سیستم دیگر توسط سازنده پوشش داده نمی شود. اصولا مایکروسافت با این اظهارات می خواهد از شر مسائل حقوقی خلاص شود.

به روز رسانی ویندوز 11

برای این شرکت پشتیبانی نرم افزاری از محصولات مختلف بسیار حائز اهمیت است و از این رو برای تمامی محصولات نرم افزاری خود پایان عمر را در نظر می گیرد. این شرکت اعلام کرد که سیستم های مبتنی بر ویندوز 10 تا اکتبر 2025 به روز رسانی های مختلفی را دریافت خواهند کرد. اما اگر سیستم شما با ویندوز 11 سازگار نیست، هیچ تضمینی در این زمینه وجود ندارد. در نتیجه ، ممکن است مدتی به روزرسانی دریافت کنید و روند به روزرسانی سیستم شما به طور کامل متوقف شود.

به طور کلی ، اگرچه این سیستم ها قبلاً به روزرسانی هایی دریافت کرده اند ، اما مایکروسافت ممکن است در هر زمان این روند را متوقف کند. در نتیجه، سیستم شما ممکن است به روز رسانی های عمده را دریافت نکند. در هر صورت اگر به استفاده از ویندوز 10 ادامه دهید تا 4 سال دیگر بدون هیچ مشکلی آپدیت های مختلف دریافت خواهید کرد اما اگر سیستم شما با ویندوز 11 ناسازگار باشد و آن را نصب کنید، وضعیت آپدیت ها در وضعیتی قرار می گیرد. عدم اطمینان برای شما

منبع: XDA-Developers

.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا