کاهش تولید آیفون ممکن است ادامه‌دار باشد

به دلیل اختلالات گسترده در زنجیره تامین و ادامه جنگ در اوکراین، اپل اخیرا سفارشات تولید مدل های مختلف آیفون را کاهش داده است و به نظر می رسد این کاهش تولید ادامه خواهد داشت. تعدادی از تحلیلگران گفته اند که اپل می خواهد بیشتر بر روی خدمات نرم افزاری تمرکز کند تا این کاهش داده های تولید به میزان قابل توجهی درآمد شرکت را کاهش ندهد.

بر اساس گزارش های جدید، به نظر می رسد اپل سفارش تولید مدل های مختلف آیفون برای سال 2022 را به 245 تا 250 میلیون دستگاه افزایش داده است. از سوی دیگر، این تحلیلگران معتقدند اپل تولید آیفون SE 3 را به 20 میلیون دستگاه کاهش داده است. در این رابطه باید به گزارش جدید مینگ چی کو، تحلیلگر سرشناس محصولات اپل اشاره کرد که تقاضا برای نسل جدید آیفون SE کمتر از حد انتظار اپل است و به همین دلیل تولید آن کاهش یافته است. اپل در ابتدا قصد داشت حدود 25 تا 30 میلیون دستگاه از این گوشی را روانه بازار کند، اما اکنون انتظار می رود بین 15 تا 20 میلیون دستگاه از آن به دست مصرف کنندگان برسد.

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، خدمات نرم افزاری همچنان درآمد قابل توجهی برای شرکت ایجاد می کند. در هر صورت طبق گزارش های جدید به نظر می رسد درآمد حاصل از فروش آیفون در ماه های آینده کمتر از انتظار مدیران این شرکت باشد.

منبع: 9to5mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا