کاهش درآمد اپ استور در ماه گذشته از سال 2015 تاکنون بی‌سابقه بوده است

طبق گزارش موسسه آماری Sensor Tower، درآمد اپ استور در ماه گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. اپل در هفت سال گذشته هرگز چنین کاهشی را تجربه نکرده است.

ظاهراً درآمد اپ استور از فروش بازی در ماه گذشته 14 درصد کاهش یافته است. کاهشی که در هفت سال گذشته دیده نشده است. طبق آمار و ارقام منتشر شده توسط موسسه آماری Sensor Tower، این کاهش درآمد اپ استور احتمالا دو دلیل اصلی دارد. اریک وودرینگ، یکی از تحلیلگران مورگان استنلی، در گزارشی بر اساس آمار منتشر شده توسط موسسه Sensor Tower نوشت که این کاهش درآمد در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و ژاپن عمدتا به دلیل فروش کم بازی ها بوده است.

اپل در آخرین گزارش درآمد خود همچنین اشاره کرد که به دلیل تأثیری که شیوع ویروس کرونا بر نوع سرگرمی کاربران داشته است، مقایسه سالانه درآمد اپ استور نباید مانند گذشته انجام شود. اگرچه قرنطینه حدود یک سال است که به پایان رسیده است، اما باز هم مدتی طول کشید تا کاربران به وضعیت قبل از کرونا بازگردند.

مورد دوم تحریم های شدید علیه روسیه است که روند صادرات گاز از این کشور به اروپا و سایر نقاط جهان را با مشکل مواجه کرد. با قطع شدن روند ارسال گاز روسیه به کشورهای مختلف، قیمت گاز به شدت افزایش یافت و این امر باعث شد بسیاری از کشورها دچار تورم شدید شوند. در نتیجه این مشکل درآمد بسیاری از افراد کاهش یافته و تمایل کمتری به پرداخت هزینه برای بازی ها و اپلیکیشن ها نشان می دهند. حتی آن دسته از افرادی که تحت تاثیر منفی این رویداد قرار نگرفته اند نیز کمی محتاطانه رفتار می کنند و سعی می کنند تا حد امکان هزینه ها را کاهش دهند تا در آینده گرفتار مشکل مشابهی نشوند.

در نتیجه این رویدادها، ممکن است درآمد اپ استور در این ماه بیشتر از قبل کاهش یابد، زیرا از فردا افزایش قیمت خدمات اپ استور در اروپا و سایر نقاط جهان اعمال می شود. طبق اطلاعاتی که داریم، اپل قیمت اپلیکیشن ها و خریدهای درون برنامه ای را 20 درصد افزایش خواهد داد. بنابراین، برای مثال، خریدهای درون برنامه ای به ارزش 0.99 یورو به 1.19 یورو و اقلام به ارزش 9.99 یورو به 11.99 یورو افزایش خواهند یافت. کشورهایی که با این افزایش قیمت مواجه خواهند شد عبارتند از: شیلی، مصر، ژاپن، مالزی، پاکستان، لهستان، کره جنوبی، سوئد، ویتنام و هر کشور دیگری که از یورو به عنوان ارز اصلی خود استفاده می کند.

البته در مجموع سرویسی که اپ استور را شامل می شود نسبت به قبل رشد کرده است. اپل به طور مستقیم میزان درآمد اپ استور را فاش نمی کند، اما آن را بخشی از خدمات تجاری خود می داند که شامل گارانتی و حقوق اشتراک مانند Apple One می شود. به طور کلی، انتظار می رود این سرویس در سه ماهه سوم رشد 8 درصدی داشته باشد که بیشتر از قبل است، اما با سرعت کمتری. با این حال، خود اپل انتظار دارد در طول این سه ماه درآمد حاصل از سرویس مذکور زیر 12 درصد باشد.

منبع: 9to5Mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا