کاهش فروش گوشی‌های سامسونگ تأمین‌کنندگان را در شرایط وخیمی قرار داده است

ظاهرا کاهش فروش گوشی های هوشمند سامسونگ باعث شده تا تامین کنندگان قطعات این محصولات با مشکل جدی مواجه شوند.

اگرچه سامسونگ در حال حاضر بزرگترین شرکت فعال در زمینه تولید گوشی های هوشمند است، اما این روزها فروش گوشی های هوشمند چندان خوب نیست. به همین دلیل سامسونگ مجبور شد سفارش قطعات را از تامین کنندگان کاهش دهد تا ماه سپتامبر هم برای این شرکت کره ای و هم برای تامین کنندگانش به بدترین شکل ممکن بگذرد.

به گفته وب سایت SamMobile، سپتامبر بدترین ماه برای تامین کنندگان قطعات گوشی سامسونگ در چند سال گذشته بوده است. تعداد سفارشات به حدی کاهش یافته است که حتی یکی از تامین کنندگان مجبور شد پس از 15 سال شرکت تولیدی خود را تعطیل کند. یک شرکت دیگر برای اولین بار از زمان شیوع کرونا، تولید فیلترهای نوری خود را به نصف کاهش داد. در سه ماهه دوم سال جاری، یک تامین کننده ماژول دوربین حدود 50 درصد از میانگین سود ماهانه خود را از دست داد.

به جز یک شرکت، تمامی شرکت هایی که به عنوان تامین کننده قطعات دوربین با سامسونگ همکاری می کنند به دلیل کاهش فروش گوشی های این شرکت با مشکل جدی مواجه شده اند. متاسفانه منبع این خبر اطلاعات زیادی در مورد نام این شرکت ها منتشر نکرده است، به طوری که دقیقا نمی دانیم کدام شرکت ها در چه وضعیتی هستند.

آن طور که به نظر می رسد تمامی این شرکت ها در سه ماهه دوم سال جاری سرعت تولید محصولات خود را دو رقمی کاهش داده اند. به عنوان مثال، شرکتی که قبل از این رویدادها سطح تولید 97 درصد داشت، اکنون باید این سطح را به 74 درصد کاهش دهد. شرکت دیگری با سطح تولید 90 درصد به دلیل فروش پایین محصولات سامسونگ، تولید خود را به 60 درصد رسانده است.

ظاهرا سامسونگ برای سه ماهه سوم سال جاری نیز همین برنامه را دارد. این شرکت کره ای می خواهد دوباره مقدار سفارش را کاهش دهد. این در حالی است که معمولا سه ماهه سوم هر سال برای تامین کنندگان قطعات گوشی سامسونگ بسیار سودآور است. اما ظاهرا امسال داستان فرق می کند.

البته در پایان سال 2022 که سامسونگ خود را برای تولید سری گلکسی اس 23 آماده می کند، به احتمال زیاد دوباره شاهد افزایش سفارش ها خواهیم بود.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا