فناوری اطلاعات

کره‌ای‌ها به خاطر بازی آیفون را به گوشی‌های سامسونگ ترجیح می‌دهند

ظاهرا شایعه ای در مورد این بازی باعث شده است که برخی از مصرف کنندگان کره ای تمایل خود را به خرید گوشی های سامسونگ از دست بدهند و به دنبال آیفون بگردند.

اگرچه سامسونگ یک برند محبوب در اکثر بازارهای سراسر جهان است، اما کاربران وفادار زیادی در کشور خود کره جنوبی دارد. از آنجایی که سامسونگ یکی از بهترین شرکت های جهان از نظر نوآوری است، مصرف کنندگان کره ای حمایت از محصولات داخلی را افتخار می دانند. به همین دلیل این شرکت با اختلاف قابل توجهی در صدر بازار کره قرار دارد.

اما در اوایل سال جاری، وفاداری مشتریان کره ای با خیانت سامسونگ مواجه شد. ویدیوی جالبی از یک منبع کره ای منتشر شده است که به سرویس Game Optimizer سامسونگ اشاره می کند. همان سرویسی که چند ماه پیش شنیده بودیم عملکرد گوشی های سامسونگ را در هنگام بازی کاهش می دهد تا گوشی گرم نشود. البته در این مورد نیز به دلیل بهینه نبودن تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1، عملکرد گوشی ها پس از مدتی با افت قابل توجهی همراه شد.

اوایل امسال شنیدیم که سامسونگ یک سیستم بهینه سازی بازی به نام GOS دارد که پس از چند دقیقه اجرای بیش از 10000 برنامه و بازی، قدرت گوشی را کاهش می دهد. هدف از این قابلیت جلوگیری از مصرف بیش از حد CPU و گرافیک است تا گوشی گرم نشود و باعث صرفه جویی در باتری شود. از آنجایی که هر چه گوشی بیشتر داغ شود، تحت فشار زیادی قرار گیرد و از منابع سخت افزاری خود به طور کامل استفاده کند، باتری خیلی زودتر خالی می شود.

بازی در آیفون سامسونگ

اما موضوع زمانی به ضرر سامسونگ ختم شد که متوجه شدیم در بین این 10000 اپلیکیشن و بازی که حتی یوتیوب را هم در بر می گیرد، نرم افزاری برای مقایسه وجود ندارد. یعنی زمانی که گوشی های سامسونگ با هم مقایسه می شدند با تمام وجود امتحان می دادند تا نمره بالاتری بگیرند اما در عمل شرایط فرق می کند. سامسونگ بعداً به‌روزرسانی‌ای را برای کاربران منتشر کرد که به آنها اجازه می‌داد GOS را غیرفعال کنند تا گوشی بتواند از تمام قدرت خود در بازی‌ها و برنامه‌های اجرا استفاده کند، که ظاهراً برای برخی از کاربران کافی نبود. چون اکثر گیمرها جوان هستند و فکر می کنند چون در دست سامسونگ است این شرکت مشکل را حل کرده است.

یک یوتیوب‌بر کره‌ای از شهروندان مختلف این کشور پرسید که از چه گوشی‌هایی استفاده می‌کنند و آیا گوشی‌های سامسونگ را به آیفون ترجیح می‌دهند؟ یکی از کره ای ها در این مصاحبه خیابانی گفته است که میم های زیادی وجود دارد که اگر از گوشی های سامسونگ به جای آیفون استفاده کنید، به این معنی است که خیلی ظریف نیستید. شخص دیگری دوربین را دلیل برتری آیفون می داند. یکی از افرادی که به صورت اتفاقی به فروشگاه اپل مراجعه می کند، GOS را دلیل مهاجرت از سامسونگ به آیفون عنوان کرده است. او همچنین در ویدئوی خود به این موضوع اشاره کرد که درصد افراد 40 ساله (زیر 50 سال) که از گوشی های سامسونگ به آیفون روی آورده اند در سال های اخیر رشد دو رقمی داشته است.

به سختی می توان گفت که چه تعداد از مصرف کنندگان کره ای آیفون را به دلیل بازی یا هر دلیل دیگری به سامسونگ ترجیح می دهند و این مصاحبه مطمئناً نشان نمی دهد که سلطنت سامسونگ بر بازار کره به پایان رسیده است زیرا رابطه سامسونگ با شرکت های مخابراتی علاوه بر قوی بودن آن است. می تواند دلیل خوبی برای ترجیح کاربران گوشی های این شرکت به آیفون باشد.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا