کروم با کمک سایت‌ها مصرف باتری خود را کاهش می‌دهد

مرورگر گوگل کروم با وجود امکانات فراوان، معایبی از جمله مصرف باتری زیاد دارد. به نظر می رسد گوگل قصد دارد از روش هایی برای کاهش مصرف باتری این مرورگر محبوب استفاده کند.

بر اساس گزارش The Windows Club، گوگل در حال آزمایش قابلیتی است که به سایت ها اجازه می دهد تا از باتری لپ تاپ بهتر استفاده کنند.

با استفاده از این ویژگی، وب سایت ها می توانند با استفاده از یک توکن خاص به لپ تاپ شما بگویند که برخی از ویژگی ها را خاموش کند تا عمر باتری دستگاه افزایش یابد.

به عنوان مثال، سایت‌ها ممکن است باعث شوند محتوای سایت با سرعت به‌روزرسانی کندتر نمایش داده شود، یا ممکن است هنگام اجرای کد، سایت با سرعت کمتری اجرا شود. علاوه بر این، سایت ها می توانند با تغییر برخی تنظیمات و بهینه سازی شرایط، مصرف باتری شما را کاهش دهند.

این ویژگی جدید بسته به میزان باتری لپ تاپ یا تنظیمات مصرف باتری کاربر، می تواند به گونه ای تنظیم شود که کمترین مصرف انرژی ممکن را در کنار عملکرد مناسب داشته باشد.

این ویژگی جدید به شما امکان می دهد کارهایی مانند تماس های ویدیویی را برای مدت طولانی تری انجام دهید. همچنین در مواقعی که سرعت بالا تاثیر زیادی در تجربه کاربری ندارد، می توان با اجرا در وب سایت هایی با سرعت کمتر، در مصرف باتری صرفه جویی بیشتری کرد.

به نظر می رسد گوگل در حال آزمایش این ویژگی جدید از کروم نسخه 86 است و ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا این ویژگی برای همه کاربران فراگیر شود.

تبدیل این ویژگی به یک ویژگی استاندارد در این مرورگر، کروم را به یک مرورگر باتری پسند تبدیل می کند. البته لازم به ذکر است که این قابلیت وابستگی زیادی به تگ خاص مورد استفاده در سایت ها دارد.

منبع: Engadget

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا