کروم برترین جست‌وجوها را به کاربران نمایش می‌دهد

گوگل قابلیت جدیدی را در کروم معرفی کرده است که به کاربران امکان می دهد موضوعات داغ جستجو شده در وب را در صفحه برگه مرور کنند.

اواخر سال گذشته، گوگل شروع به آزمایش یک رابط کاربری گسترده برای تغییر زبانه کرد. این رابط شامل برگه های تب دار، دکمه های ناوبری ناشناس، نوار جستجوی گوگل و میانبرهایی به سایت بود. این ویژگی با آزمایش های مختلف نهایی شده است و احتمالاً در کنار سایر به روز رسانی های مهم کروم در دسترس همه قرار خواهد گرفت.

در صفحه ای که در حال حاضر توسط کاربران کروم آزمایش می شود، تقریباً همان رویکرد قبلی را مشاهده می کنیم، با این تفاوت که به جای میانبرهای سایت، داغ ترین افرادی که در وب جستجو می کنند به عنوان دکمه هایی در پایین نوار برای جستجو ظاهر می شوند.

این رابط در سمت سرور برای کاربران Chrome Beta، Chrome Canary و نسخه توسعه دهنده نمایش داده می شود و نیازی به به روز رسانی های اخیر ندارد. اما برای دیدن آن باید از کدهای گرامری استفاده کنید. برای مثال، در Canary Chrome، کاربران باید پرچم‌های chrome: // را در نوار آدرس وارد کرده و # enable-tab-grid-layout را فعال کنند.

در هر بخش متغیرهای مختلفی با نسبت تصویر بندانگشتی متفاوت وجود دارد که کاربران می توانند از بین آنها انتخاب کنند. سپس باید Chrome را مجددا راه اندازی کنند تا رابط کاربری جدید را با بهترین جستجوهای وب در صفحه اسکرول برگه نشان دهد.

دکمه های متنی برای رایج ترین کلمات جستجو

دکمه های متن شامل محبوب ترین عبارات جستجو می شود

تغییرات اخیر شامل نوار جستجوی کروم، معروف به کادر Google Everything، در صدر فهرست جستجوهای برتر قرار دارد. با انتخاب یکی از این جستجوهای برتر، بخش جستجوی جدید گوگل برای عبارت باز می شود. این ایده شبیه به کاشی‌های پرس و جو است که در ماه آوریل دیدیم، اما از دکمه‌های نوشتاری ساده‌تر و پیشنهادهای فوری به جای دسته‌بندی‌های گسترده‌تر استفاده می‌کند.

به گفته اندروید پلیس، محتوای این دکمه های متنی سفارشی نمی شود و پس از چندین بار جستجو و وبگردی تا مدتی نتایج یکسانی را نشان می دهد. بنابراین در حال حاضر استفاده از این دکمه ها فقط برای آگاهی کاربران از موضوعات داغ روز و جستجوی آنها در گوگل است.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا