کرونا در روزی که گذشت؛ از آخرین آمار تا هشدار ناامیدکننده دکتر زالی | دکتر رضا غیاثوند

طبق بیانیه رسمی وزارت بهداشت ، امروز ، چهارم نوامبر ، با مرگ 422 بیمار دیگر با بیماری عروق کرونر در 24 ساعت گذشته ، تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری کوید 19 در کشور به 36160 و تعداد آنها رسیده است. بیماران جدید 8932 نفر بود. تعداد کل افراد آلوده به ویروس در ایران به 637،712 نفر رسیده است.

به گفته سیما لاری ، سخنگوی وزارت بهداشت ، 3،294 نفر در بیمارستان بستری هستند و 5378 نفر در وضعیت وخیمی قرار دارند. تاکنون 36،633 آزمایش تشخیصی تاج در کشور انجام شده است.

به گفته لاری ، استانهای تهران ، اصفهان ، قم ، آذربایجان شرقی ، خراسان جنوبی ، سمنان ، قزوین ، لرستان ، اردبیل ، خوزستان ، کرمانشاه ، کهگیلویه و بویراحمد ، گیلان ، بوشهر ، زنجان ، ایلام ، خراسان رضوی ، مازندر ، البرز ، غرب ، آذربایجان مرکزی ، کرمان ، خراسان شمالی ، همدان ، یزد و کردستان به رنگ قرمز و استان های هرمزگان ، فارس ، گلستان و سیستان و بلوچستان به رنگ نارنجی و زرد هستند.

شرایط جاده پس از اعلام محدودیت های ترافیکی

طبق مصوبه چهل و دومین جلسه کمیته امنیتی ، اجتماعی و انضباطی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ، از ساعت 12 دیروز محدودیت های ترافیکی در 25 استان کشور اعمال شد و پایان این طرح پایان است. از برنامه در نیمه شب 7 نوامبر.

سرهنگ احمد شیرانی ، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: “مراکز استان های ممنوعه شامل تهران ، البرز ، خراسان رضوی ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، فارس ، خوزستان ، کردستان ، اصفهان ، قم ، مرکزی ، خراسان جنوبی. ” ، اردبیل ، کرمانشاه ، بوشهر ، هرمزگان ، یزد ، لرستان ، خراسان شمالی ، ایلام ، چهارمحال و بختیاری ، همدان ، زنجان ، سمنان و کرمان.

شیرانی گفت: ممنوعیت ها در استان های تهران و البرز به صورت یکپارچه اجرا می شود و از انتهای منطقه حفاظت شده اعمال می شود و از ورود علائم غیربومی و خروج علائم بومی در تهران و البرز و 25 مورد دیگر جلوگیری می شود. استانها

به گفته وی از بعد از ظهر دیروز که ممنوعیت ها آغاز شد ، شاهد کاهش 15 درصدی در ترافیک در روز اول برنامه هستیم و از ابتدای امروز ، ترافیک بیش از 30 درصد کاهش یافته است.

با این حال ، اطلاعات دریافتی از 2 هزار و 297 پیشخوان ترافیک فعال در محورهای برون شهری ، نشان دهنده افزایش 0.5 درصدی ترافیک نسبت به روز گذشته است که شیرانی روز گذشته درباره اخبار فضای مجازی درباره ترافیک سنگین در ساعات اولیه پروژه در مبادی ورودی. و خروجی این 15 استان منتشر شد ، وی گفت: “طبیعی است که در اولین لحظات اجرای این پروژه از تراکم مقطعی کمی برخوردار باشیم زیرا برای شناسایی وسایل نقلیه بومی و غیربومی باید راه حلی ایجاد شود. یک ساعت پس از اجرای طرح ، محورهایی را مشاهده کردیم که با دوربین تأیید کردیم و حاکی از وجود وضعیت ترافیک است.

ایوب شرافتی ، معاون راهنمایی و رانندگی با تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی و ترافیکی در محورهای مواصلاتی کشور گفت: در حال حاضر ترافیک در بزرگراه کرج – قزوین در منطقه نظرآباد سنگین است.

وی تصریح کرد: ترافیک در جنوب شمال محور کرج – چالوس منطقه بیلقان و همچنین در جنوب شمال محور هراز منطقه ماشا سنگین اعلام شد.

جانشین پلیس راهور خاطرنشان کرد: سایر محورهای مواصلاتی کشور دارای محیطی آرام و ترافیک آرام است.

خبر بد: تعداد کشته شدگان تا سه هفته بالا خواهد بود

علی رغم اینکه در چند روز گذشته بیشترین قربانیان و بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب را در ایران شاهد بودیم ، امروز صبح علیرضا زالی رئیس ستاد کنترل تاجگذاری در تهران اعلام کرد که به دلیل تعداد زیاد و بدتر شدن بیماران بستری در واحدها مراقبت های ویژه 3 ماه آینده تعداد مرگ و میرها بالا خواهد بود و در بهترین شرایط ، کاهش مرگ و میر تا 3 هفته آینده آشکار نمی شود.

“متأسفانه ، ترافیک تهران تغییر نکرده است و فضای پر خطر شهری ، به ویژه معابر ، مراکز خرید و فروشگاه های زنجیره ای در آنها از تراکم بالایی برخوردار است و هنوز خطر در تهران بسیار جدی است.

۴۷۲۳۲

منبع :
https://drghiasvand.com/%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D8%9B-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%A7/
تاریخ انتشار :
2020-11-04 00:20:08

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا