کرونا در فارس هر ساعت یک قربانی می‌گیرد | دکتر رضا غیاثوند

سایت خبری / فارس ویروس کرونا در فارس تقریباً هر ساعت یک قربانی می کشد! افرادی که در واقع قربانیان غفلت و غفلت از قشر کوچکی از جامعه نسبت به اقدامات بهداشتی هستند. این آمار نیاز به مشارکت همه شهروندان در تبلیغات رعایت پروتکل های برش زنجیره انتقال تاج را نشان می دهد.

استان فارس که در هشت ماه گذشته ، طبق آمار ، شرایط بهتری نسبت به سایر استان ها در مبارزه با ویروس کرونا داشته است ، اکنون طعم تلخ فداکاری تعداد زیادی از شهروندان را تجربه می کند ؛ این واقعیت که علت را باید در رفتار غیراصولی بخش کوچکی از مردم جستجو کرد.

به گزارش پایگاه خبری ، در 24 ساعت منتهی به صبح 26 نوامبر ، تعداد قربانیان بیماری کرونا در استان فارس به 21 نفر رسیده است ، به این معنی که هر ساعت حدود یک نفر تسلیم بیماری می شود ؛ مرگ هایی که گاهی اوقات به شکل نان در می آیند و یک خانواده را با چالش جدی مواجه می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، روز دوشنبه 5 آبان ماه ، در جلسه اعلام وضعیت آماری بیماری عروق کرونر قلب در استان فارس ، با ابراز تأسف از افزایش تعداد قربانیان به 21 نفر و تأکید کرد: مگر اینکه تغییری در رفتار اکثریت جامعه در مواجهه با بیماری کرونر قلب مشاهده کنیم.

دکتر عبدالرسول همتی با اشاره به اینکه آمار دیروز مرگ 14 نفر مبتلا به بیماری عروق کرونر در فارس را نشان می دهد ، گفت: “افزایش تعداد بیمارانی که به تاج گذاری تسلیم شده اند یک هشدار بسیار بسیار جدی است و امیدواریم مردم متوجه شوند خطرات ناشی از سهل انگاری. ” احاطه شده ، شدن

وی با بیان اینکه بیماری عروق کرونر قلب و کنترل بیماری تنها با شکستن زنجیره انتقال امکان پذیر است ، گفت: “ما معتقدیم که پیروی از اقدامات بهداشتی از خود ، خانواده و جامعه ما محافظت می کند.”

همتی تعداد کل قربانیان تاج در فارس را یک هزار و 306 نفر اعلام کرد و افزود: تا صبح امروز یک هزار و 343 نفر به دلیل تاج در بیمارستان های فارس بستری هستند و حال 174 نفر از آنها وخیم است.

وی با بیان اینکه از زمان شیوع بیماری بیش از 350 هزار نمونه از افراد جمع آوری شده است ، افزود: از این تعداد تاکنون 79 هزار و 193 مورد مثبت ثبت شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه همچنین اعلام کرد که 66187 نفر ، یا 84٪ از افراد آلوده ، از ویروس کرونا در استان بهبود یافته اند که از زمان شیوع بیماری از بیمارستان مرخص شده یا کاملا از خانه جدا شده است.

مراکز جدید تشخیص و درمان ویروس کرونا در شیراز

وی همچنین گسترش مراکز سرپایی برای تشخیص و درمان ویروس کرونا را از تصمیمات مهم ستاد دانشگاه در زمینه مبارزه با ویروس کرونا برای بهبود روند ارائه خدمات به مردم اعلام کرد و افزود: مرکز حضرت ابوالفضل (ع) در بلوار نصر ، مرکز توحید در دروازه کازرون و مرکز فاطمه زهرا (س) ، شروع همت جنوبی در شیراز و مراکز شهرستان خدمات در این زمینه را ارائه می دهند که از 8 صبح تا 10 شب فعالیت می کنند.

معاون بهداشت دانشگاه با معرفی مراکز جدید اضافه شده در شیراز و اعلام اینکه این مراکز از ساعت 8 صبح تا 2:30 بعد از ظهر فعال هستند ، گفت: در این مرحله جدید ، مراکز خدمات یکپارچه بهداشتی شهید سلطانی در خیابان قصرالدشت ، حر ریاحی در ساعت 10 جام امام علی (ع) در بوستان های شقایق و گل سرخ در بلوار شهید دوران شیراز فعال شد.

وی همچنین گفت: مراکز جامع بهداشت و درمان داریون واقع در شهر داریون ، مفتاحی در شهر شهید مطهری ، موسی بن جعفر (ع) واقع در خیابان لاله ، بهارستان در شهرستان میانرود و امام رضا (ع) واقع در خیابان فراشبندی ، همچنین چرخه خدمات را ارائه دهید. دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای مقابله با افرادی که علائم مشکوک و ویروس کرونا دارند ، اضافه شده است.

همتی افزود: با اضافه شدن مراكز جدید ، تعداد مراكز سرپایی برای تشخیص و درمان ویروس کرونا در استان به 53 مورد افزایش یافته است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین پایگاه خبری مرکز خدمات جامع سلامت صدرا را برای عضویت در این مراکز طی 10 روز آینده برای ارائه خدمات تشخیصی و درمانی اعلام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از احتمال تکمیل ظرفیت تخت های کرونر در مراکز دولتی در استان فارس در صبح روز دوشنبه 5 آبان خبر داد و خواستار تدابیری برای استفاده و استفاده از ظرفیت این تختخواب شد. بیمارستان بخش خصوصی.

دکتر آنلاین زاد لطفی ، در جلسه دانشگاه علوم پزشکی در دانشگاه شیراز ، خواستار تأکید بیشتر بر لزوم انطباق رفتار شهروندان با روشهای بهداشتی بیماری عروق کرونر قلب شد.

بر اساس این خبر ، کارشناسان معتقدند که هر شهروند باید مسئولیت سلامتی دیگران را بر عهده بگیرد و اگر این باور شکل گرفته و تقویت شود که هر یک از ما و رفتارمان با رعایت قوانین ، مسئول بیماری یا تا زمان مرگ. ما دیگر هموطنان هستیم ، مطمئناً این امر در شکستن زنجیره انتقال بسیار موثر خواهد بود.

ادامه بی توجهی و رفتار پرخطر کسانی که پروتکل های بهداشتی علیه ویروس کرونا را رعایت نمی کنند ، قطعاً سلامتی همه را به خطر می اندازد. بنابراین ، تأکید می شود که شهروند ، با رعایت دقیق نکات بهداشتی ، باید با غیرمسئولان مطالبه کند و دیگران را به حرکت در قالب روش ها توصیه و تشویق کند.

انتهای پیام

منبع :
https://drghiasvand.com/%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D9%87%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%DB%8C%DA%A9-%D9%82%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1/
تاریخ انتشار :
2020-10-26 20:32:03

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا