کشف حفره امنیتی خطرناک در اپلیکیشن Mail آیفون

محققان امنیت سایبری ZecOps حفره امنیتی خطرناکی را در اپلیکیشن ایمیل iOS کشف کرده اند که آیفون را در برابر حملات هکرها آسیب پذیر می کند. ZecOps مطمئن است که این حفره برای حملات هدفمند با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته استفاده شده است.

ZecOps خاطرنشان می‌کند که حداقل شش نفر از افراد کلیدی برای این حفره هک شده‌اند، از جمله یک اپراتور برتر مخابراتی ژاپنی و چندین مدیر اجرایی از شرکت‌های ثروتمند آمریکای شمالی. ZecOps به دلایل حفظ حریم خصوصی نام افراد را ذکر نکرد، اما گفت که بازرسان شرکت قادر به دریافت کد مخرب نیستند زیرا ظاهرا ایمیل‌ها از راه دور حذف شده‌اند.

در این حملات، هکرها با استفاده از یک حفره امنیتی در اپلیکیشن Mail iOS 12 یا iOS 13، ایمیل خاصی را برای قربانی ارسال می کنند. به نظر می رسید انواع دیگری از این حفره حداقل از iOS 6 که در سال 2012 منتشر شد، وجود داشته باشد.

حفره امنیتی آیفون

خطر بزرگ این سوراخ به این واقعیت برمی گردد که قربانی حتی بدون دانلود بدافزار یا بازدید از یک سایت خاص مورد حمله قرار می گیرد. در عوض، هکرها می توانند به سادگی با ارسال یک ایمیل خاص به صندوق ورودی قربانی و باز کردن آن، آیفون قربانی را هک کنند. این شرکت ماه گذشته از وجود حفره امنیتی در اپل خبر داد و در آخرین نسخه بتای iOS این مشکل برطرف شده است. گفته می‌شود در هفته‌های آینده عموم مردم یک تعدیل امنیتی مرتبط با این موضوع دریافت خواهند کرد.

ZecOps در نهایت در گزارش خود اعلام کرد: «اگر نگران این موضوع هستید، بهتر است از آخرین نسخه بتا iOS استفاده کنید. “اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، برنامه Mail را غیرفعال کنید و به جای آن از برنامه هایی مانند Gmail یا Outlook استفاده کنید.”

به روز رسانی: ساعاتی پیش، اپل بیانیه ای منتشر کرد که در را تحقیر کرد. در بیانیه آمده است: «اپل تمام گزارش‌های تهدیدات امنیتی را جدی می‌گیرد. ما گزارش ارائه شده توسط محققان را با جزئیات بررسی کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که این مشکلات خطری فوری برای کاربران ما ایجاد نمی کند. طبق بررسی ها، ما هیچ مدرکی دال بر سوء استفاده از این سوراخ علیه مصرف کنندگان پیدا نکردیم. این مشکلات در آخرین به روز رسانی نرم افزار به طور کامل رفع شده است. همکاری با محققان امنیتی برای محافظت از مصرف کنندگان برای ما بسیار ارزشمند است.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا