کوالکام تولید اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس را به TSMC می‌سپارد

به نظر می رسد کوالکام می خواهد پردازنده Snapdragon 8 Generation 1 Plus را به سامسونگ، شرکت معروف تایوانی TSMC که معمولاً تولید مدل های پلاس را از پردازنده های Snapdragon بر عهده می گیرد، برون سپاری کند.

سامسونگ در حال حاضر در حال تولید نسل اول پردازنده اسنپدراگون 8 است. نمی توان گفت که شرکت کره ای در این زمینه عملکرد خوبی ندارد، اما اغلب تراشه هایی که تولید می کند کیفیت پایین تری نسبت به تراشه های تولید شده توسط TSMC دارند. در طول سال ها، هر تراشه ای که از سامسونگ بیرون می آمد، واقعاً مشکلات بزرگ و کوچک زیادی داشت، بنابراین کوالکام به سراغ TSMC تایوانی رفت تا نسخه جدیدی از پردازنده جدید خود را تولید کند که در حال حاضر بهترین شرکت جهان است.

خبر این شماره توسط یکی از معروف ترین و مشهورترین کاشفان عرصه فناوری یعنی Ice Universe منتشر شده است که می توان به صحت آن اعتماد کرد. فاش کننده همچنین در مورد نام تراشه چیز خاصی نگفته است، بنابراین با توجه به همین اخبار و شایعات در گذشته، اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس را در نظر می گیریم. اگرچه این نام واقعا طولانی به نظر می رسد، اما کاملاً مطابق با سیاست ثبت شرکت آمریکایی است.

جالب اینجاست که در حال حاضر شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه کوالکام حتی تولید بخشی از تراشه اسنپدراگون 8 را از نسل اول به TSMC واگذار کرده است که در آن زمان گفته می شود به دلیل راندمان پایین سامسونگ در تولید تراشه بوده است. این چیپست 35 درصد اعلام شد که به این معنی است که از هر 100 تراشه تولید شده تنها 35 تراشه قابل استفاده است، اما این گزارش به مشکلات فناوری تولید اشاره می کند. همچنین کوالکام این حق قانونی را دارد که در صورت عدم رضایت از تولید تراشه سامسونگ، شرکت دیگری را برای این منظور انتخاب کند.

در ابتدای متن ذکر شد که بین تراشه های تولید شده توسط TSMC و سامسونگ تفاوت وجود دارد. این را قبلا در تولید تراشه های اپل دیده بودیم. حتی زمانی که TSMC از فناوری ساخت قدیمی‌تر برای تولید تراشه استفاده می‌کند، عملکرد بهتری از سامسونگ دارد. بنابراین ممکن است تغییر سازنده از سامسونگ به TSMC پتانسیل واقعی تراشه فوق العاده قدرتمند اسنپدراگون 8 نسل اول را آزاد کند.

با این حال، به نظر می رسد که اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس توسط TSMC تولید خواهد شد. باید دید کوالکام برای بهبود قدرت پردازش، گرافیک و پردازنده عصبی تراشه جدید چه برنامه ای دارد و چگونه TSMC تمام انتظارات این شرکت آمریکایی را برآورده می کند. با در نظر گرفتن سال های گذشته به عنوان معیار، مدل پلاس نباید پیشرفت قابل توجهی نسبت به مدل استاندارد داشته باشد، به جز اینکه فرکانس آن کمی بالاتر خواهد بود. اگرچه این روی بنچمارک ها تأثیر می گذارد، اما در عمل تقریباً می توان گفت که مصرف کنندگان معمولی تفاوت زیادی احساس نمی کنند، زیرا هر دو تراشه قدرتمند و بسیار سریع هستند.

البته می توان مقایسه ای بین تراشه های ساخت سامسونگ و TSMC انجام داد تا اطمینان حاصل شود که این دو شرکت در این زمینه به خوبی عمل می کنند که متاسفانه در حال حاضر شاهد آن نیستیم.

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا