فناوری اطلاعات

کو: اپل تولید مدل‌های پرو آیفون 14 را به دلیل تقاضای زیاد افزایش می‌دهد

به گفته تحلیلگر معروف محصولات اپل، «مینگ چی کو»، اپل به دلیل تقاضای بالا و استقبال بسیار خوب از سوی مصرف کنندگان، به تامین کننده اصلی خود، فاکسکان، اعلام کرده است که تولید مدل های آیفون 14 پرو را افزایش دهد.

آقای کو امروز در توییتی گفت: «به دلیل تقاضای زیاد برای مدل‌های آیفون 14 پرو، اخبار اخیر نشان می‌دهد که اپل از Hon Hai خواسته است تا خطوط تولید آیفون 14 را با مدل‌های آیفون 14 پرو جایگزین کند. فاکسکان رسماً به عنوان برند شرکت Hon Hai شناخته می شود.

این تحلیلگر در ادامه افزود که فاکسکان برخی از خطوط مونتاژ آیفون 14 خود را در نتیجه این پذیرش بسیار گسترده به خطوط مونتاژ آیفون 14 پرو تبدیل خواهد کرد و به این ترتیب تولید و عرضه مدل های آیفون پرو به بازار حدود 10 درصد افزایش خواهد یافت. آقای کو اشاره کرد که این اقدام به افزایش میانگین قیمت فروش آیفون در سه ماهه چهارم سال جاری نیز کمک می کند.

لازم به ذکر است که در ایالات متحده، اکثر آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس که در فروشگاه آنلاین اپل سفارش داده شده اند، در اواسط اکتبر یا بعد از آن ارسال می شوند. اما این در حالی است که آیفون 14 استاندارد خیلی زودتر به دست مشتریان می رسد. سفارشات آیفون 14 پلاس نیز از 15 اکتبر در دسترس مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

مدل های آیفون 14 پرو

این تحلیلگر معروف پیش از این گفته بود که مدل های آیفون 14 پرو در مقایسه با مدل های غیر پرو از نظر فروش بسیار خوب عمل می کنند و دقیقاً همین اتفاق افتاد. وی در همین راستا اعلام کرد که در سری اول فروش مدل های آیفون پرو عملکرد بهتری داشته اند اما امسال این میزان نسبت به سال های گذشته کمی بیشتر شده است. ظاهرا تصمیم اپل برای افزایش شکاف بین مدل پرو و ​​آیفون استاندارد باعث شده است که توجه مصرف کنندگان بیشتر به سمت مدل های گران تر معطوف شود.

البته این میزان استقبال چندان تعجب آور نیست زیرا مدل های آیفون 14 پرو ویژگی های بسیار بیشتر و بهتری از جمله دوربین اصلی بهتر، پردازنده جدیدتر، ظاهر زیباتر، نمایشگر همیشه روشن و غیره را در اختیار کاربران قرار می دهند. اما طبق گزارش های اخیر، آمار پیش فروش آیفون 14 پلاس تعریف چندانی ندارد. همانطور که آقای کو گزارش داد، آیفون 14 و آیفون 14 پلاس ارقام پیش‌سفارش بسیار پایینی را ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد سیاست اپل ممکن است برای این دو مدل استاندارد جدید شکست خورده باشد. ظاهرا اگر در روزهای آینده تقاضا برای دو مدل استاندارد سری آیفون 14 بهبود نیابد، ممکن است اپل در ماه نوامبر تولید آیفون 14 و آیفون 14 پلاس را کاهش دهد. باید منتظر ماند و دید که در روزهای آینده چه خبرهای دیگری از فروش سری آیفون 14 در رسانه ها منتشر خواهد شد.

منبع: ماکرومورها

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا