کو: طراحی مک مینی 2023 تغییری نخواهد کرد

انتظار می رود اپل سال آینده یک مک مینی جدید را در بازار گجت های هوشمند عرضه کند. این روزها صحبت های زیادی در مورد طراحی و مشخصات این محصول جدید اپل در فضای مجازی شنیده می شود، اما امروز در جدیدترین گزارش به این موضوع اشاره شد که مک مینی 2023 طراحی مشابه نسل فعلی مک مینی خواهد داشت، پس منتظر نباشید. ظاهر جدید این کامپیوتر کوچک غول تکنولوژی آمریکایی باشد.

مینگ چی کو، تحلیلگر سرشناس محصولات اپل در جدیدترین گزارش خود اطلاعات جدیدی از طراحی مک بوک 2023 به ما می دهد. بر این اساس، مک مینی جدید اپل از همان طراحی نسل فعلی مک مینی بهره خواهد برد. به عبارت دیگر، مک مینی جدید از همان طراحی ساده آلومینیومی استفاده می کند که این شرکت از سال 2010 برای این محصولات استفاده کرده است. اوایل این هفته اعلام شد که مک مینی جدید اپل تا سال 2023 معرفی نخواهد شد. در حال حاضر، اگرچه مک مینی رده پایین از چیپست M1 استفاده می کند، اما مصرف کنندگان چاره ای جز استفاده از پردازنده های اینتل برای استفاده از مدل بهبود یافته ندارند. . اما گفته می شود مدل قدرتمندتری از این کامپیوتر با تراشه های M2 Max و M2 Pro ارائه خواهد شد.

کو: طراحی مک مینی 2023 تغییری نخواهد کرد

اگرچه مینگ چی کو همین طراحی را برای مک مینی جدید اعلام کرده است، اما بسیاری از منابع دیگر نظر مخالف دارند. به عنوان مثال، یکی دیگر از مخبران مشهور فناوری، جان پروسر، گزارش می دهد که سازنده آیفون، مینی کامپیوتر جدید خود را با شاسی و محافظ کمتری مشابه پلکسی جدید عرضه خواهد کرد. شایعه شده است که اپل روی این مک مینی جدید کار می کند. بنابراین اگر این شرکت این محصول جدید را با طراحی جدید معرفی کند، نباید زیاد تعجب کنیم.

زیرا این طراحی جدید همگام با تغییرات مشخصات فنی این کامپیوتر جدید خواهد بود. گزارش های قبلی حاکی از آن بود که مک مینی جدید از تراشه های M1 Pro و M1 Max استفاده خواهد کرد. اما اکنون اخبار جدیدی در این زمینه منتشر شده است.

وب سایت 9to5mac در گزارش خود اشاره می کند که مک مینی جدید اپل به دو نسخه متفاوت از تراشه های جدید سری M این شرکت مجهز خواهد شد. یک کارشناس فنی ناشناس اعلام کرد که مک رده پایین اپل به تراشه M2 مجهز می شود و نسخه پیشرفته از تراشه M2 Pro استفاده می کند.

هنوز صحبت های کمی در مورد تراشه Apple M2 در رسانه ها وجود دارد، اما مارک گورمن، روزنامه نگار و تحلیلگر مشهور در اخبار بلومبرگ، معتقد است تراشه Apple M2 دارای هشت هسته است که عملکرد بالاتری نسبت به هشت هسته ای به مصرف کنندگان می دهد. پردازنده M1

کو: طراحی مک مینی 2023 تغییری نخواهد کرد

لازم به ذکر است که اپل در سال 2020 مدل پایین رده مک مینی را با چیپست M1 معرفی کرد. گورمن در مورد پردازنده گرافیکی می گوید: «اگرچه تراشه M1 با پردازنده گرافیکی 7 یا 8 هسته ای معرفی شد، اما به نظر می رسد تراشه M2 دارای 9 یا 10 هسته خواهد بود که قطعا عملکرد بسیار خوبی خواهد داشت. »

وب سایت 9to5mac اعلام کرد که تراشه M2 Pro با 8 هسته پرمصرف و 4 هسته کم مصرف، در مجموع دارای 12 هسته پردازشی در مقایسه با 10 هسته پردازنده M1 خواهد بود. همچنین اخیراً اعلام شد که اپل تست چیپست M2 را آغاز کرده است، بنابراین در آینده نزدیک شاهد معرفی این تراشه خواهیم بود. احتمالا در روزهای آینده اخبار دقیق تری از نسل جدید غول تکنولوژی آمریکایی مکمینای در رسانه ها منتشر خواهد شد.

منبع: Gizmochina

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا