فناوری اطلاعات

کو: گزارش کاهش تولید آیفون 14 اپل عجیب است!

مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور و باسابقه محصولات اپل، با ادعای جدید این شرکت مبنی بر کاهش تولید سری آیفون 14 به دلیل تقاضای کم، مخالف است و می گوید که طبق تحقیقات وی، همین موضوع است. اپل در این دوره برنامه ریزی می کند.

پس از گزارش بلومبرگ مبنی بر اینکه اپل تولید آیفون 14 را حدود 6.7 درصد کاهش خواهد داد، برخی از تحلیلگران این ادعا را زیر سوال بردند. مینگ چی کو اکنون تا آنجا پیش می رود که این ادعا را «کمی عجیب» می خواند. وی با انتشار توییتی در این رابطه گفت: شایعه توقف برنامه افزایش تولید آیفون 14 توسط اپل به دلیل تقاضای کم، برای من کمی عجیب به نظر می رسد. همانطور که قبلا بررسی کردم، اپل قصد دارد تولید را از آیفون 14/14 پلاس به آیفون 14 پرو/14 پرو مکس تغییر دهد و قیمت آیفون 13 را کاهش دهد، اما من هیچ برنامه ای برای افزایش تولید آیفون نشنیده ام.

اپل آیفون 14

گزارش قبلی ادعا می کرد که اپل انتظار دارد تقاضا برای سری آیفون 14 بهتر از مدل قبلی خود باشد، به همین دلیل است که این شرکت پیش بینی فروش خود را در هفته های منتهی به عرضه آیفون 14 افزایش داد، اما گفته می شود تقاضای واقعی مطابق انتظار است. افزایش پیدا نکرد و اپل مجبور شد تولید حدود 6 میلیون گوشی هوشمند سری آیفون 14 را برای نیمه دوم سال 2022 متوقف کند.

به گفته آقای کو، گزارش‌هایی مبنی بر توقف تولید جدیدترین پرچمداران سری آیفون 14 اپل پس از ناکامی در برآورده کردن تقاضای مورد انتظار، نادرست است، زیرا او معتقد است غول فناوری ایالات متحده هرگز تعداد بیشتری از گوشی‌های هوشمند را تولید نخواهد کرد. در واقع همه چیز طبق برنامه این شرکت پیش رفت و نیازی به افزایش تولید سری آیفون 14 نبود.

ادعای سفارشات با تخفیف به طور کلی برای همه مدل های آیفون 14 بود. مدل های حرفه ای و غیر حرفه ای این تحلیلگر همچنین گفت که معتقد است که مدل های پرو به قدری مورد استقبال مصرف کنندگان قرار می گیرند که اپل تعداد بیشتری از آنها را سفارش داده است، اما این نیازی به تغییر در کل برنامه تولید آیفون 14 ندارد. طبق نتایج تحقیقات وی. فروش آیفون 14 مدل پرو در سه ماهه چهارم سال 2022 حدود 10 درصد افزایش می یابد. همچنین افزایش سفارش آیفون 14 پرو، 14 پرو مکس و کاهش قیمت سری آیفون 13 ممکن است جبران کننده احتمالی باشد. کاهش سفارش آیفون 14 و 14 پلاس .

وی در پایان به تقاضای بسیار کم مصرف کنندگان برای مدل های آیفون 14 و آیفون 14 پلاس اشاره کرد و افزود: طبق پیش بینی های وی، فروش کلی آیفون در سه ماهه چهارم سال 2022 کاملا طبیعی خواهد بود و مشکلاتی مانند رکود اقتصادی حاکم بر جامعه را در بر می گیرد. در این سوال تاثیری نخواهد داشت. این تحلیلگر از عادی بودن شرایط فروش گوشی های اپل صحبت کرد، در حالی که پیش از این در اخبار گفته شده بود که عواملی مانند تورم، ترس از رکود اقتصادی و جنگ در اوکراین بر تقاضای جهانی برای لوازم الکترونیکی مصرفی تاثیر می گذارد.

اپل آیفون 14

همچنین، بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط International Data Corporation (IDC)، انتظار می‌رود که بازار فروش گوشی‌های هوشمند در سال جاری با کاهش 6.5 درصدی به 1.27 میلیارد گوشی برسد. با این تفاسیر باید منتظر گزارش های بعدی اپل باشیم تا ببینیم آیا شرایط فروش گوشی های پرچمدار جدید آنها رضایت بخش بوده است یا خیر.

منبع: AppleInsider

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا