گزارش سه ماهه‌ی دوم 2022 اپل از رکوردشکنی آیفون حکایت می‌کند

اپل گزارش مالی خود را برای سه ماهه دوم سال 2022 منتشر کرد. در این مدت، اپل 50.57 میلیارد دلار از فروش آیفون های خود درآمد کسب کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 5.5 درصد افزایش داشت. گزارش ها نشان می دهد که بسیاری از کاربران اندروید در این سه ماهه به تعداد فزاینده کاربران گوشی های اپل پیوستند و همین امر باعث شد که مدیر عامل اپل این سه ماهه را “ربع موفقیت” نامید.

تیم کوک، مدیر عامل اپل به CNBC گفت: «ما رکورد بسیار خوبی برای فروش آیفون در این سه ماهه به ثبت رساندیم و بسیاری از کاربران تلفن های اندرویدی به جمع کاربران جدید iOS پیوسته اند. فروش آی‌پد نیز در این سه‌ماهه نسبت به سال گذشته اندکی کاهش یافت و کوک به «محدودیت‌های عرضه قابل توجه» اشاره کرد. در همین حال، اپل گوشی هوشمند جدید آیفون SE 3 را نیز به مصرف کنندگان معرفی کرد. همانطور که می دانید این محصول طراحی مشابه آیفون 8 با نمایشگر 4.7 اینچی LCD دارد اما با پردازنده قدرتمند آیفون 13 قطعا از نظر قدرت پردازشی حرفی برای گفتن دارد.

گزارش سه ماهه‌ی دوم 2022 اپل از رکوردشکنی آیفون حکایت می‌کندApple Services همچنین رکورد فصلی جدیدی را با درآمد 19.8 میلیارد دلاری به ثبت رساند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد رشد داشت. لوکا ماستری، مدیر ارشد مالی اپل گفت: «ما در این سه ماهه از نظر درآمد بسیار خوب عمل کردیم. ادامه تقاضای خوب مشتریان برای محصولات ما به ما کمک کرده است که به اوج خود برای دستگاه‌های فعال برسیم.» او همچنین در طی مصاحبه‌ای ابراز نگرانی کرد که محدودیت‌های ویروس کرونا می‌تواند درآمد شرکت را بین 4 تا 8 میلیارد دلار کاهش دهد. تیم کوک همچنین گفت که اپل از مشکلات زنجیره تامین ناشی از ویروس کرونا در امان نیست.

اپل همچنین سود نقدی 0.23 دلاری به ازای هر سهم را گزارش کرد که نسبت به سال گذشته حدود 5 درصد افزایش داشت. مدیریت این شرکت بزرگ فناوری همچنین موضوع صدور مجوز افزایش 90 میلیارد دلاری در برنامه بازخرید سهام موجود را در دستور کار خود قرار داد. لازم به ذکر است که اپل در این سه ماهه درآمدی معادل 97.3 میلیارد دلار گزارش کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 9 درصد افزایش داشته است. این شرکت همچنین سود خالص 25 میلیارد دلاری و سود هر سهم را 1.52 دلار گزارش کرد. به طور کلی، غول فناوری آمریکایی به لطف عملکرد بی نظیر محصولاتی مانند آیفون، بهترین سود را برای سه ماهه دوم تاریخ این شرکت کسب کرد.

گزارش سه ماهه‌ی دوم 2022 اپل از رکوردشکنی آیفون حکایت می‌کند

پیش از این گزارش شده بود که اپل در حال افزایش سفارشات برای سری آیفون 13 پرو به دلیل تقاضای زیاد است. اپل در سه ماهه اول سال جاری تنها یک میلیون آیفون 13 پرو را سفارش داد. این در حالی است که برای قدرتمندترین گوشی هوشمند او، آیفون 13 پرو مکس، تعداد سفارشات حدود 3.5 میلیون دستگاه است. با این حال، با شروع سه ماهه دوم سال 2022، وضعیت کمی متفاوت است. این شرکت سفارشات تولید آیفون 13 پرو را به 8 میلیون دستگاه افزایش داد و نسخه پرو مکس نیز شاهد افزایش تولید 6.5 میلیون دستگاهی بود.

منبع: Phonearena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا