فناوری اطلاعات

گزارش شفافیت اپل از کاهش درخواست اطلاعات مقامات دولتی خبر می‌دهد

طبق معمول، اپل گزارش شفافیت خود را دو بار در سال منتشر می کند، که آمار مقامات دولتی را که می خواهند اطلاعات شخصی یا سوابق ذخیره شده در سرورهای شرکتشان ذخیره شود، شرح می دهد. اپل به طور منظم هزاران درخواست مشابه را از دولت ها و سایر سازمان های اطلاعاتی در سراسر جهان دریافت و ثبت می کند. طبق آخرین گزارش شفافیت اپل، درخواست اطلاعات از سوی مقامات دولتی نسبتاً کند است.

به گزارش CNET، گزارش شفافیت اپل در نیمه دوم سال 2021 منتشر شده است که با نگاهی به آن و تحلیل آن به نکات جالبی دست خواهیم یافت. یکی از جالب ترین چیزهایی که از این موضوع می توان استنباط کرد این است که درخواست های دولتی و خصوصی برای کسب اطلاعات نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. مقایسه این آمار با سال 2019 نشان می دهد که درخواست اطلاعات از کارمندان دولت در اواسط سال 2019 بوده است.

این امر به ویژه در مورد رسوایی های مربوط به داده های اطلاعاتی در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2020 (زمانی که این گزارش شفافیت تهیه می شد) صادق است و تأثیر زیادی در ثبت این داده ها داشته است. مشابه کاهش درخواست‌های اطلاعاتی از سوی مقامات دولتی، تعداد درخواست‌های تایید شده توسط اپل از 80 درصد در سال 2019 به 77 درصد (در سراسر جهان) کاهش یافته است. تعداد دستگاه هایی که در نیمه دوم سال گذشته درخواست داده به اپل ارسال کردند، 83307 دستگاه بود.

اداره تحقیقات فدرال (FBI) نیز صدها نامه امنیت ملی به اپل ارسال کرد و در نیمه دوم سال 2020، حدود 1000 حساب اپل تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. در بین متقاضیان بین المللی، آلمان با 16819 درخواست بیشترین تعداد درخواست اپل را دارد و چین با 11372 درخواست پس از آلمان در رتبه دوم قرار دارد. جالب اینجاست که این تعداد 13 برابر بیشتر از تعداد سفارش های چین در سال 2019 است که کمتر از هزار درخواست برای اپل ارسال کردند.

گزارش شفافیت اپل

این شرکت آمریکایی گزارش دو ماهه خود را با توضیح تعهد خود به حفظ حریم خصوصی مصرف کننده آغاز کرد. به گفته این شرکت، نوع داده های ارائه شده به مقامات تنها شامل موارد درخواستی می شود و به جز در موارد خاص، تمامی داده های ارائه شده به شرکت هرگز ارائه نخواهد شد. همچنین زمانی که کشوری درخواست دسترسی به اطلاعات مصرف کننده را می دهد، به شخص اطلاع داده می شود، مگر اینکه منع قانونی برای این کار وجود داشته باشد.

اپل همچنین گفت که درخواست‌های امنیت ملی از ایالات متحده مشمول FISA است که ممکن است شامل ایمیل، مخاطبین، تقویم یا نسخه‌های پشتیبان باشد. این شرکت گفت که حداکثر 499 نامه امنیت ملی از FBI برای اطلاعات مصرف کننده دریافت کرده است. اپل هیچ اطلاعاتی در این مورد منتشر نخواهد کرد. به گفته اپل، بیشتر ادعاها مربوط به پرونده های فیشینگ و کلاهبرداری است.

منبع: عرصه تلفن

.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا