گلکسی تب S8 هم از فهرست بنچمارک گیک‌بنچ حذف شد

اگرچه سامسونگ یک به‌روزرسانی آینده را اعلام کرده است، اما Geekbench از کاری که این شرکت کره‌ای برای کاهش عمدی سرعت گوشی‌هایش انجام داده بسیار ناراحت است و این بار سری گلکسی تب اس 8 را از فهرست بنچمارک‌های خود حذف کرده است.

میزان استفاده کاربر از توان و پتانسیل سخت افزاری گوشی خود چیزی است که به او بستگی دارد و سازنده نباید دخالت کند. اما مطمئناً هیچ کس نمی خواهد دروغ هایی در مورد قدرت سخت افزاری تلفن بشنود که برای آنها هزینه دارد. به خصوص اگر این شرکت بخواهد عمداً سرعت گوشی های خود را کاهش دهد، قطعاً مشکل بزرگتر خواهد شد و می تواند در مواردی مانند شکایت شکایت کند. مطمئناً می دانید که این مقدمه چینی در مورد چیست. ما در مورد سامسونگ صحبت می کنیم که قبلاً اعلام شده بود عمداً سرعت گوشی های خود را برای انجام کارهای مختلف کاهش می دهد.

Samsung Game Optimizer (GOS) که یک اپلیکیشن از پیش نصب شده روی گوشی های برخی شرکت های کره ای است، برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد باید عملکرد گوشی را در بازی ها بهینه کند. اما ظاهرا این اپلیکیشن سرعت 10000 اپلیکیشن مختلف را کاهش داده است که تنها یک سوم آن بازی است تا گوشی داغ نشود و مصرف باتری افزایش پیدا نکند. در نتیجه مصرف کننده هزینه محصول را پرداخت می کند که سازنده از ترس گرم شدن بیش از حد، قدرت سخت افزاری را کاهش می دهد.

کاهش قدرت سخت افزار همچنین به این معنی است که پردازنده و گرافیک با تمام قدرت کار نمی کند و صفحه نمایش آنچنان روشن و شاداب نیست. در گذشته، کاربران می‌توانستند این سرویس را غیرفعال کنند، اما در آخرین به‌روزرسانی UI 4.0، سامسونگ نتواند کاربران را ببینند که سرعت گوشی‌هایشان کم شده است، اما کاری از دستشان بر نمی‌آید.

در دفاع از این اقدام غیرمنطقی، شرکت کره‌ای اعلام کرد که باید این کار را می‌کرد تا گوشی را به خوبی کار کند و از مشکلاتی مانند تاخیر و گرم شدن بیش از حد جلوگیری می‌کرد و همچنان استدلال می‌کرد که برنامه‌های غیر بازی اصلاً در لیست خدمات قرار نگرفته‌اند. شما اینجا نیستید. اما هیچ کس این اظهارات شرکت را قبول نمی کند، زیرا همه برنامه های مقایسه شناخته شده از لیست این برنامه حذف شده اند. یعنی در بنچمارک ها گوشی از تمام پتانسیل سخت افزاری خود برای ثبت نتایج خوب استفاده می کند اما در تعدادی از اپلیکیشن ها اصلا اینطور نبود.

در پاسخ، سامسونگ چهار گوشی جدید سری گلکسی اس، از جمله سری گلکسی اس 22 را از لیست خود ممنوع کرد. اگرچه سامسونگ برای رفع این سوء تفاهم بزرگ (البته اگر بتوانیم آن را یک سوء تفاهم بنامیم) به روز رسانی منتشر می کند، اما Geekbench همچنان ناراضی است و این بار تبلت های سری گلکسی تب اس 8 را از لیست بنچمارک های خود حذف کرده است.

گیک بنچ گلکسی تب اس 8

نتیجه برای S8 Ultra Tab در دو شرایط مختلف – سمت راست، نام برنامه استاندارد – سمت چپ، نام به Genshin تغییر یافته است

مشکل زمانی شروع شد که کاربر موفق شد GOS را فریب دهد تا بسته نرم افزاری Geekbench را به “Genshin” تغییر نام دهد که یک برنامه معمولی است. در این تست عملکرد گلکسی اس 22 به هیچ وجه راضی کننده نبود، اما وقتی نام خود را به Geekbench تغییر داد و سرویس متوجه شد که یک اپلیکیشن مرجع است، غیرفعال شد و نتیجه بسیار بهتر شد. در حالی که سری S7 Tab اصلا این مشکل را نداشتند. در واقع، مصرف‌کنندگان در موقعیت‌های مختلف نتیجه یکسانی می‌گیرند، نه در موقعیت دوم.

در نتیجه فقط سری جدید تبلت های سامسونگ تحریم شده و مدل های سال گذشته همچنان در Geekbench هستند. البته به نظر نمی رسد که GOS در تبلت های سری S8 Tab نسبت به سری S22 رفتار خیلی خشن از خود نشان دهد که یکی از دلایل اصلی آن می تواند اندازه بزرگتر و در نتیجه عملکرد بهتر در توزیع دما باشد. این برای درک این نکته کافی است که این شرکت به سادگی نمی خواهد کاربرانش متوجه مشکل تلفن های داغ شوند. با این حال، سامسونگ اولین شرکتی نبود که این کار را انجام داد. وان پلاس و اپل نیز مشکلات مشابهی داشتند و هر کدام تحت فشار قرار داشتند.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا