گلکسی نوت در قالب سری S اولترا به زندگی ادامه خواهد داد

ظاهرا سامسونگ قصد دارد از این پس با ورود گوشی های گلکسی نوت تمامی گوشی های سری S Ultra را با نام S22 Ultra روانه بازار کند تا گوشی های محبوب سری نوت همچنان نزد مصرف کنندگان باقی بماند.

سامسونگ پس از عرضه گلکسی نوت 20 به طور رسمی سری گلکسی نوت را بازنشسته کرد و دیگر شاهد سری نوت 21 نبودیم.این تصمیم سامسونگ باعث شد تا بسیاری از کاربران این شرکت کره ای از رفتار این شرکت ناامید شوند چرا که گوشی های سری نوت از این رفتار ناامید شده اند. به دلیل قلم و طراحی مستطیلی جذابش همیشه مورد پسند کاربران بوده است. گوشی هایی که به مصرف کنندگان تعریف جدیدی از طراحی دادند و کلمه جدیدی به نام “فبلت” را به دایره لغات دوستداران فناوری اضافه کردند.

برای جبران این ضرر، شرکت کره ای تصمیم گرفت Galaxy S21 Ultra را با پشتیبانی از قلم روانه بازار کند. اما طراحی این گوشی شبیه گوشی های سری گلکسی اس بود و تنها تفاوت آن با گوشی های سری نوت پشتیبانی از قلم آن بدون قلم در آن بود. به این معنی که کاربر باید خودکار را جداگانه برای او آماده کند. این گوشی نتوانست آنطور که باید نظر مثبت کاربران را به خود جلب کند و همین امر باعث شد تا این شرکت تغییرات بزرگی را در نسل بعدی ایجاد کند.

Galaxy S22 Ultra اتفاقاً با پشتیبانی از قلم و طراحی بسیار شبیه به طراحی سری گلکسی نوت عرضه شد. پشتیبانی از قلم به معنای خرید آن به عنوان لوازم جانبی نبود، بلکه قلم در یک شیار در خود گوشی قرار داشت، بنابراین کاربر می‌توانست گوشی گلکسی نوت را با نام دیگری ببیند. اسم گوشی چه اهمیتی دارد؟ آیا چیزی متفاوت است که ما S22 Ultra را مشابه Note 22 Ultra بدانیم؟ زیرا هیچ ویژگی این گوشی شبیه گوشی های سری S نیست.

زمانی که سامسونگ گوشی S22 Ultra را معرفی کرد، اشاره ای نکرد که این محصول جانشین سری نوت خواهد بود، بلکه فقط آن را ستایش کرد تا به کاربران این حس را بدهد که خود گلکسی S22 Ultra است که مقدار قابل توجهی به آن اضافه شده است. و جانشین سری Note نیست.

اما مدیرعامل این شرکت، TM Roh، به تازگی رسما تایید کرده است که از سال جاری، سری گلکسی نوت به عنوان گوشی های گلکسی اس اولترا به حیات خود ادامه خواهد داد. اطلاعات مربوط به این موضوع توسط افشاگر معروف فناوری Ice Universe منتشر شده است که البته نمی توان گفت بر اساس حدس و گمان است زیرا TM Roh واقعاً این سخنان را در کنفرانس اخیر سامسونگ مطرح کرد.

سخنان TM Roh به این معنی است که گلکسی نوت دیگر با قیمت پایینی عرضه نخواهد شد زیرا با نام گران‌ترین گوشی سری گلکسی اس عرضه می‌شود. از این رو، کاربرانی که عاشق گوشی‌های سری نوت هستند اما بودجه کمی دارند. ، باید خود را متقاعد کنند که گوشی هایی بخرند که هیچ ربطی به سری نوت (S و S Plus) ندارند.

البته همه ما از قبل می دانستیم که گلکسی اس اولترا در واقع یک نوت است، اما اکنون که مدیرعامل این شرکت کره ای به طور رسمی آن را اعلام کرده است، می توانیم با اطمینان بیشتری به آینده نگاه کنیم.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا